پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

برگزاری دو جشنواره سنتی برای اولین بار در کیاسر

شهردار کیاسر از برگزاری دو جشنواره سنتی و بومی برای اولین بار در این شهر خبر داد.

3

 

به گزارش چهاردانگه نیوز، به نقل از خزرخبر، خلیل انتظاری با بیان اینکه کیاسر دارای نعمت های طبیعی زیادی می باشد افزود:چون در این شهر درآمد خاصی وجود ندارد در نتیجه تمرکز شهرداری و شورا به جذب گردشگر می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه وجود منابع طبیعی مانند چشمه سورت، چشمه الندان و دیگر مکان های دیدنی و توریستی بهترین فرصت برای رشد گردشگری و ایجاد اشتغالزایی می باشد خاطر نشان کرد: مقدمات ساماندهی چشمه های معروف و طبیعی جهت استفاده گردشگران و توریست ها برای آب درمانی در حال آماده سازی می باشد.

 

شهردار کیاسر با بیان اینکه تا پایان سال جاری یک حمام کاملا سنتی با امکاناتی مدرن به بهره برداری می رسد اظهار داشت: برای اولین بار ساخت پارک چشم انداز در یکی از بهترین نقاط کیاسر در دست اجرا می باشد.

 

انتظاری در ادامه با اشاره به اینکه ساخت آسیاب سنتی جهت آرد کردن گندم ها در دستور کار می باشد افزود: ورودی شهر کیاسر به طول 6 کیلومتر با 4 باند ویژه در دست اجرا می باشد.

 

وی با بیان اینکه در این 4 باند،2 باند برای خودروها و 2 باند هم برای کالسکه ها پیش بینی شده است خاطر نشان کرد: این پروژه در سطح کشور منحصر به فرد می باشد.

 

انتظاری با اعلام اینکه برای اولین بار دو جشنواره سیب در آخر مرداد ماه و جشنواره خیار در آخر خرداد ماه در کیاسر برگزار خواهند شد اظهار داشت: این دو جشنواره به صورت استانی برگزار می شود.

 

شهردار کیاسر در ادامه تصریح کرد: در این دو جشنواره غرفه های مختلفی شامل صنایع دستی و بومی،لبنیات محلی و بومی ،عرضع گیاهان دارویی طبیعی و بومی فعال خواهند بود.

 

انتظاری همچنین از برنامه های ویژه ای که در حوزه های عمرانی و فرهنگی به زودی رونمایی می شود در آینده نزدیک خبر داد.

 

3 نظرات
 1. علی‌سلیمانی‌کیاسری می گوید

  بِسمِ‌ٱللّٰهِ‌ٱلرَّحمٰنِ‌ٱلرَّحیٖمِ
  سلام علیکم!
  ممنون از شهردار زحمت‌کش کیاسر!

 2. احمد کفشگر کیاسری می گوید

  با سلام محضر شهردار محترم وزحمت کش –ای کاش همه ی مسئولین به اندازه ی شما در آبادانی چهاردانگه تلاش می کردند . آن وقت دیگر چهاردانگه محروم نبود . بلکه یک منطقه ی مهم کشور بود

 3. ز کیاسری می گوید

  خدا به شهردار کیاسر توفیق بده .
  چند ساله که کیاسر نام شهر رو یدک میکشه ولی هنوز بافت روستایی داره . ایشون برای زیبا سازی شهر خیلی زحمت کشیدند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.