پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

با حضور وزیر راه و شهرسازی،مجوز مرز هوایی برای فرودگاه شهدای رامسر محقق شد

0

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروزبه منظور شرکت در چند برنامه وارد استان مازندران شد و  در بدو ورود به فرودگاه رامسر در استان مازندران، با ابراز خرسندی از صدور مجوز مرز هوایی اظهار کرد: مصوبه هیأت وزیران درباره صدور مجوز مرز هوایی برای فرودگاه شهدای رامسر صادر شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس این مصوبه فرودگاه شهدای رامسر قادر خواهد بود با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های مناسب و تسهیلاتی که به‌زودی دربخش های گمرگ و قرنطینه و دیگر موارد مربوط به پروازهای خارجی در بخش مسافری و حمل کالا فراهم می‌شود، سرویس فرودگاهی ارائه کند.

وی یادآور شد: فرودگاه شهرستان رامسر پس از فرودگاه ساری مرکز استان مازندران دومین فرودگاهی است که مرز هوایی دریافت کرده است که با این مجوز امکان ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی را به کشور مهیا می کند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با بهره‌برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس ۳۲۰ فراهم شده است.

یادآوری می‌شود؛ فرودگاه شهرستان رامسر با قدمتی بیش از۵۰ سال یکی از زیباترین فرودگاه‌های شمال کشور است که در ضلع شمالی شهر و در حاشیه دریا خزر قرار دارد و طبق اسناد موجود ساخت آن به سال ۱۳۴۲ باز می‌گردد.

پایان پیام/م

 

 


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.