کد خبر:2204
پ
mir-shafie

باید میزان مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها را کاهش دهیم

سیدحسین میرشفیع، معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی به همراه معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و برخی مدیران استانی، پس از دیدار با استاندار، ضمن بازدید از پروژه های راه روستایی بابلسر و شرکت در مراسم افتتاح راه روستایی، به منظور بازدید از راه های روستایی مناطق دودانگه و چهاردانگه عازم این مناطق شده بود.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، به نقل از خبرگزاری برنا، سیدحسین میرشفیع، معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی که صبح امروز در مراسم افتتاح ۷۰ کیلومتر از پروژه های راه روستایی مازندران شرکت نمود، با استاندار مازندران دیدار و گفتگو کرد.

 

ربیع فلاح جلودار در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه راه روستایی و نقش آن در توسعه روستاها، یادآور شد: باید با ایجاد زیر ساخت ها و ارائه امکانات و تسهیلات به روستاها، میزان مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها را کاهش داد.

 

استاندار بر ارایه راهکاری مناسب برای افزایش میزان مشارکت های مردمی با همکاری شوراها و دهیاری ها در ساخت راه های روستایی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: از ظرفیت و توانمندی مطلوب خیرین نیز در این راستا باید بهره گیری شود.

 

فلاح افزود: رسانه ها به ویژه صداوسیما می توانند در زمینه تقویت و ترویج مشارکت های مردمی در ایجاد راه های روستایی بسیار موثر باشند.

 

مقام عالی دولت در مازندران همچنین بر ارائه راهبردی اصولی به منظور اتمام پروژه های راه روستایی از قبل باقی مانده و پروژه های آینده در این راستا، تاکید و عنوان کرد: باید با فرهنگ سازی ظرفیت مشارکت مردمی را گسترش دهیم.

 

گفتنی است در طرح مشارکت مردمی در انجام پروژه های آسفالت و روکش جاده های روستایی، ۲۵ درصد سهم مردم و ۷۵ درصد سهم دولت می باشد.

 

در این طرح تامین قیر، که نزدیک به ۶۵ درصد از هزینه اجرای این طرح است، از سوی وزارت راه و شهرسازی پرداخت شده و سایر هزینه ها با مشارکت مردم  تامین خواهد شد.

 

تاکنون ۷۵ کیلومتر راه روستایی در مازندران با اجرای این طرح با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی و مشارکت مردم و دهیاری ها با کمترین زمان ممکن و کاهش هزینه چشمگیر به عنوان پروژه برتر در کشور انجام شده و ۲۰ کیلومتر دیگر نیز در هفته آتی انجام خواهد شد.

 

با اجرای این طرح قرار است ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی مازندران روکش جاده های روستایی اصلاح و آسفالت شود.

 

شایان ذکر است انجام آسفالت ۷۵ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح مشارکت مردمی، صرفه جویی اعتباری معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای دولت به ارمغان داشته است.

 

قابل ذکر است سیدحسین میرشفیع، معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی به همراه معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و برخی مدیران استانی، ضمن بازدید از پروژه های راه روستایی بابلسر و شرکت در مراسم افتتاح راه روستایی، به منظور بازدید از راه های روستایی مناطق دودانگه و چهاردانگه عازم این مناطق شده بود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید