پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

باند سارقان جواهرات و سنگ های قیمتی در مازندران متلاشی شد

0

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت از گالری جواهرات، طلاجات و تراش سنگ‌های قیمتی در یک واحد آپارتمانی واقع در شهرستان ساری و سرقت مقادیر زیادی جواهرات و سنگ‌های قیمتی به ارزش ۷۰ میلیارد ریال با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی پرونده در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان با حضور در محل وقوع در بررسی صحنه جرم دریافتند، سارق یا سارقان به صورت حرفه‌ای با شیوه و شگرد خاص از طریق درب ورودی اصلی وارد ساختمان شده و با تخریب درب واحد آپارتمانی و سیستم‌های حفاظتی اقدام به دستبرد جواهرات و سنگ‌های قیمتی زدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی برای شناسایی و دستگیری سارقان، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان در ادامه تحقیقات، در یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ را در این پرونده شناسایی کردند و موفق شدند، یکی از سارقان حرفه‌ای از اعضای اصلی باند سرقت را شناسایی کنند.

سردار میرفیضی، اظهار کرد: مأموران پس از شناسایی متهم، این فرد را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه حین فروش اموال مسروقه دستگیر کردند که متهم در تحقیقات اولیه پلیس به بزه انتسابی با همکاری سه همدستش اقرار کرد و مقادیری از جواهرات و سنگ‌های قیمتی نیز از وی کشف شد.

میرفیضی با اشاره شناسایی ودستگیری دیگر اعضای این باند از کشف اکثر اموال مسروقه اعم از سنگ‌های جواهری به میزان ۴ کیلوگرم، جواهرات و طلاجات به همراه تجهیزات خبر داد و افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش تقریبی اموال مسروقه ۳۹۰ هزار دلار معادل ۷۰ میلیارد ریال برآورد شده که اموال مسروقه توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران از تشکیل پرونده برای اعضای این باند سرقت خبر داد و افزود: متهمان با صدور قرار قانونی مناسب از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.

کد خبر 4904380
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.