پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بازدید ۳۵۰ هزار مسافر و گردشگر از بقاع متبرکه و امامزاده‌های مازندران

0

حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در دبیرخانه این ستاد با اعلام اینکه از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه سال جاری ۳۵۰ هزار مسافر و گردشگر از بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان بازدید کردند، گفت: در این مدت ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در زائرسرا‌ها و برپایی چادر در محیط بقاع متبرکه استان ساکن شدند.

او افزود: بیشترین امامزاده در استان که زائر و مسافر داشت را امامزاده عباس (ع) ساری، عبدالله آمل، سید حسین شیرود تنکابن و پهنه‌کلای ساری بودند.

حجت الاسلام حیدری جناسمی به برگزاری ضیافت الهی مختص ماه مبارک رمضان و طرح آرامش بهاری ویزه نوروز در بقاع متبرکه استان اشاره کرد و گفت: در ۷۴ امامزاده استان سفره‌های افطاری ساده برای زائران و مسافران برپا شد.

او از اجرای مختلف برنامه‌های فرهنگی همچون برپایی خیمه‌های معرفت، غرفه نقاشی بکشید جایزه بگیرید برای کودکان و نوجوانان و پاسخگویی به مسائل شرعی توسط مبلغین اعزامی از قم و استان به امامزادگان و بقاع متبرک سطح استان خبر داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در خصوص توزیع بسته‌های معیشتی، افزود: ۲ هزار بسته معیشتی از قبل تعطیلات نوروز تاکنون بین نیازمندان توزیع شد.

حجت الاسلام حیدری گفت: در تمام امامزادگان مازندران مراشم شب‌های قدر با حضور مردم و مسافران برگزار می‌شود.

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.