پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بارش پاییزی مازندران تا صبح چهارشنبه ادامه دارد

0

سیدمحمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران درباره پیش‌بینی وضعیت جوی آسمان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: با عبور سامانه سرد بارشی شاهد بارندگی در تمام استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه شدت سامانه بارشی صبح امروز  در غرب استان بوده است، افزود: شدت بارش موجب خاموش شدن آتش شده که در منطقه صخره‌ای بوده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اعلام اینکه شدت بارش‌ها را بعدازظهر امروز در مرکز و شرق استان خواهیم داشت، اضافه کرد: بارش‌های رگباری و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی،کاهش دما ، احتمال تگرگ و بارش برف در مناطق کوهستانی بالای ۲ هزار متر همراهی دارد.

رضوی با هشدار احتمال آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، یادآور شد:  رانش زمین، ریزش سنگ در محورهای کوهستانی،کاهش دید، اختلال در ترددهای جاده‌ای، احتمال خسارت به سازه‌های کم مقاوم از مخاطرات این سامانه بارشی است‌.

وی با اعلام اینکه بارش‌های خوبی در سطح استان خواهیم داشت، یادآور شد: این بارش‌ها اگر در مناطق جلگه‌ای باشد بارش‌های خوبی خواهد بود ولی اگر به دامنه‌های استان برسد موجب بروز خسارت خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه کل استان درگیر این سامانه بارشی خواهد بود، تصریح کرد: بارش‌ها تا صبح چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

رضوی در پایان بر احتیاط در تردد جاده‌ای، پرهیز از اسکان درحاشیه رودخانه ‌ها و مسیل ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات ، مقاوم‌سازی سازه‏های کم مقاوم و سایر اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.