پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

انقلابی ماندن و انقلابی‌گری مهمترین ویژگی سردار طوسی‌ها بود

0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی، شامگاه چهارشنبه در یادواره سردار سرلشکر شهید محمدحسن قاسمی‌طوسی و یادواره ۴۳۵شهید شهرستان نکا در مصلای نکا اظهار کرد: سردار طوسی این شهید سرفراز، چشم تیزبین و بیدار اطلاعات و عملیات جبهه‌ها بود که در ۱۸فروردین سال ۶۶ در عملیات کربلای ۸ به همراه همرزمان شهیدش به شهادت رسید.

وی گفت:  شهدا سرمایه‌های بزرگ انقلاب و نظام ما هستند و باید در حفظ این دستاوردها و سرمایه‌ها تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اعلام اینکه ولایت‌مداری از ویژگی‌های مهم شهدای ما بوده است؛ خاطر نشان کرد: سردار شهید طوسی در همه عشق و علاقه به ولایت‌ و در مسیر ولایت بودن، مردم‌داری و احترام به پدر و مادر، بنده خالص بودن و در استفاده بهینه از بیت‌المال هم منحصر به فرد بودند.

آیت‌الله محمدی‌لائینی گفت: در کنار ویژگی سردار طوسی که ایشان را خاص کرده بود؛ توجه ویژه به عبادت، نماز اول وقت، نماز شب و نماز جماعت هم از ایشان الگوی تمام عیار برای جوانان دوران خود و اکنون ساخته است.

 امام جمعه ساری افزود: تولید آثار ماندگاری از سردار طوسی به عنوان قائم مقام لشکر ۲۵ کربلا در دفاع مقدس، همچون نگارش کتاب،ساخت  فیلم و مستندات  باید از وظایف مهم باشد و نباید در این راستا غفلت شود.

وی گفت: شهید یک فرد نیست یک‌مکتب است و طبق فرمایش مقام‌معظم رهبری شهدا مثل آیات قرآن هستند که خودشان فرهنگ محتوا و نور دارند و باید این محتواهای عظیم انقلاب و اسلام به جامعه شناسانده شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: انقلابی ماندن و انقلابی‌گری مهمترین خصیصه سردار طوسی‌ها بود و سردار سلیمانی هم انقلابی‌گری را به عنوان خط قرمز خود معرفی کرده بود و در همین مسیر تا پایان ثابت قدم ماندند.

وی با تأکید بر مسؤولیت‌پذیری و پاک‌دستی مسئولان در نظام جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: شورای اسلامی برخی از شهرها، برخی نمایندگان مجلس و برخی مسؤولان نظام آبروی نظام را بردند و باید در انتخابات دقت کنیم چه کسی را انتخاب کنیم و بدانیم که گرامیداشت شهدا تنها به این مراسم و یادواره‌ها نیست؛ بلکه باید با موقعیت‌شناسی و زمان‌شناسی به فردی رأی دهیم تا شهدا از ما راضی و خوشنود باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه شهید سلیمانی اهل حزب و جناح نبود و  به شدت انقلابی بودند، تصریح کرد: انقلابی و انقلابی گری وی خط قرمز بود که سردار طوسی نیز این چنین بود و این ویژگی باید حفظ شود.

محمدی لایینی گفت: تفرقه و چندصدایی برای جامعه ما خوب نیست و زحمات شهدا را ازبین می برد که باید وحدت وانسجام باشد زیرا یکی از مشکلات فرهنگی ما ناشی از چندصدایی ‌مسؤولان است.

روشنگری، تبیین و تبلیغ راه و مکتب  ولایت مهمترین دغدغه شهدا

فرمانده بسیج ناحیه نکا هم در سخنانی با اعلام اینکه روشنگری، تبیین و تبلیغ راه و مکتب  ولایت مهمترین دغدغه شهدا بود، اظهار کرد: امروز در ادامه راه شهدا همه ما موظف به تبیین ایین جایگاه در بین نسل‌های مختلف هستیم.

مجیدرضا شعبانی گفت: شهدا بزرگ‌مردان همیشه تاریخ هستند که با گذشت از جان شیرین خود راه و رسمشان ماندگار شده است و ما باید در ادامه این مسیر و ادامه راه و روش شهدا استوارتر از قبل گام برداریم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دشمن برای رخنه در بین جوانان و نسل جدید جامعه خاطر نشان کرد: دشمن امروز با رخنه فضای مجازی، به جنگ با جوانان و جامعه آمده است و رایگان کردن شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از شگردهای مهم دشمن برای نفوذ در بین جوانان است.

فرمانده سپاه نکا افزود: براساس فرمایشات رهبری اکنون جنگ تن به تن و جنگ نظامی  نیست؛ بلکه جنگ فرهنگ‌ها و جنگ عقیده هاست و اگر بصیرت لازم در این بین داشته باشیم می توانیم بر دشمن غلبه کنیم.

شعبانی با اعلام اینکه ملت ما ملتی شجاع و دلیر و آگاه است؛ گفت: ملت ایران هیچ گاه در تنگناها و جنگ ها و مشکلات نترسید و مهمترین خط قرمز ما در ادامه راه شهدا ولایتمداری است و در این مسیر ثابت قدم حرکت می‌کنیم.

 / ۸۶۰۰۲/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.