کد خبر:17983
پ
Untd-2

انتشار کتاب «جایگاه آموزش و پرورش در تولید علم »

  به گزارش عباس رمضانی مزده خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه نیوز از شهرستان نکا، اولین کتاب مشترک علی اصغر عشیری مزدی و سرکار خانم سکینه حسن پور بریجانی فرهنگیان چهاردانگه ای شاغل در شهرستان نکا،  با موضوع “جایگاه آموزش وپرورش در تولید علم“ چاپ و روانه بازار گردید. این کتاب به  موضوعات مختلف از جمله  […]

Untd-2

 

به گزارش عباس رمضانی مزده خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه نیوز از شهرستان نکا، اولین کتاب مشترک علی اصغر عشیری مزدی و سرکار خانم سکینه حسن پور بریجانی فرهنگیان چهاردانگه ای شاغل در شهرستان نکا،  با موضوع “جایگاه آموزش وپرورش در تولید علم“ چاپ و روانه بازار گردید.

Untd-2

این کتاب به  موضوعات مختلف از جمله  تعلیم وتربیت، جایگاه واقعی آموزش و پرورش در بسترسازی تولید علم، تعیین جایگاه نظام آموزش و پرورش، كارهای پیشنهادی چگونگی بستر سازی به منظور تولید علم و نقشی كه نظام آموزش و پرورش باید ایفا نماید، پرداخته است.

 

لازم به ذکر است که حاج علی اصغر عشیری مزدی دارای سابقه 10 ساله در آموزش و پرورش بوده و دانشجوی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و در حال حاضر کارشناس امور اداری و تشکیلات اداره آموزش و پرورش شهرستان نکا می باشد.همسر ایشان (خانم سکینه حسن پور) نیز که به عنوان معلم نمونه شهرستان نکا انتخاب شده در یکی از مدارس شهرستان مشغول به تدریس می باشد.

شایان ذکر است که این کتاب در ۱۰۰۰ نسخه چاپ و روانه بازار گشته است.

 

در پیشگفتار این کتاب این چنین آمده:  تعلیم و تربیت نه تنها میتواند در رشد اخلاقی، عقلانی، رفتاری و حتی جسمانی فرد موثر باشد بلكه وسیله ای در جهت رفع نیازهای حقیقی و مصالح اجتماعی، به شمار می آید، و عامل رشد و تحول اساسی جامعه می گردد گفتار حاضر در پی آن است، تا با توجه به شرایط كنونی جهان، جایگاه نظام آموزش و پرورش را در بسترسازی تولید علم تا آنجا كه ممكن است معین نموده، راه كارهای مناسب این حركت را ارائه نماید به همین منظور، قبل از پرداختن به اصل موضوع و تعیین جایگاه نظام آموزش و پرورش، سعی نموده است مفاهیم و كلیدهایی كه در متن کتاب ممكن است خواننده را دچار شبهه نماید، باز كرده، پیرامون آنها تا آنجا كه شرایط اجازه دهد مطالبی هرچند مختصر، ارائه دهد تا خواننده راحت تر به اصل موضوع پی ببرد، مفاهیمی همچون « نقش آموزش و پرورش در تولید علم، ابزارهای تولید علم،راهکارهای افزایش تولید علم، توسعه ی آموزشی، رفاه مادی و معنوی،. هدف از تولید علم چه می باشد؟ موضوع بومی كردن علم چیست؟

آنگاه پس از اشاره ای مختصر و تفسیری تحلیلی به مقوله ها و مفاهیم فوق به سراغ بررسی موضوع اصلی شتافته و برای تعیین جایگاه واقعی آموزش و پرورش در بسترسازی تولید علم، ابتدا تاریخچه ای از وضعیت نظام آموزش و پرورش در ایران و ژاپن را ارائه نموده تا از این طریق بستر اصلی برای فهم موضوع آماده گردد.

در بررسی روند تكاملی نظام آموزش و پرورش در ایران به اهداف مورد توجه نظام آموزش و پرورش اشاره شده است زیرا حركت نظام های آموزش و پرورش در جهت دسترسی به اهدافی است كه در هر دوره توسط سیاستگذاران فرهنگی هر كشوری متناسب با منافع ملی تدوین و اجرا می گردد.

لذا پرداختن به این مسائل ضرورت بحث ما می باشد و بالاخره راه كارهای پیشنهادی چگونگی بستر سازی به منظور تولید علم و نقشی كه نظام آموزش و پرورش باید ایفا نماید را ارائه داده و مطالب را به پایان رسانده است. باشد تا مورد توجه علاقمندان قرار گیرد. انشاا…

کلیدواژه : کتاب
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • علی علوی 2 اردیبهشت 1394 / 10:50

    عرض سلام و خداقوت به همه فرهنگیان عزیز و زحمت کش. بخصوص به فرهنگیان عزیز چهاردانگه و درود ویژه به فرهنگیان چهاردانگه ایی شاغل د رشهرهای دیگر. آرزوی موفقیت برای همه بخصوص این دو عزیز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194