پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

رساله سطح ۴ (دکتری) حجت الاسلام تیموری

رساله سطح ۴ ( دکتری ) حجت الاسلام یوسفعلی تیموری، امام جمعه بخش چهاردانگه با موضوع ( رساله فی الدیه الجنین و دراسه اقوال من الفقهاء والمجتهدین) منتشر شد.

1

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، رساله سطح ۴ ( دکتری ) حجت الاسلام یوسفعلی تیموری، امام جمعه بخش چهاردانگه با موضوع ( رساله فی الدیه الجنین و دراسه اقوال من الفقهاء والمجتهدین) نگاشته شد.

 

رساله دکتری حجت الاسلام تیموری در حالی نگاشته شد که استاد راهنمای ایشان در سال ۱۳۷۵ حضرت آیت الله فاضل استرآبادی، رئیس حوزه علمیه مازندران بودند.

 

resaleh-1

 

حضرت آیت الله فاضل استرآبادی در ابتدای رساله جهت تشویق و ستایش از این اثر مطلبی به عنوان تقریظ رساله نوشته است.

 

به جهت اینکه رساله دکتری حجت الاسلام تیموری به زبان عربی نگاشته شده ، تقریظ آن توسط آیت الله فاضل به زبان عربی است که متن ترجمه آن را در ادامه می توانید بخوانید.

 

resaleh-2

متن تقریظ رساله دکتری آیت الله تیموری توسط آیت الله فاضل به زبان عربی

متن فارسی:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

به آنچه که برادرمان علامه شیخ یوسفعلی تیموری ( خداوند بر توفیقاتش بیافزاید) برایش زحمت کشیده بود مراجعه کردم و دیدم  که همه ی اقوال و ادله مربوط به این موضوع را در بر دارد.

 

مولف محترم در این اثر پس ار تحقیق و جستجو ، اقوالی را که از نظر او رجحان داشته مشخص کرده و اقوالی را که قبول نداشته مورد نقد فنی قرار داده است ، و در این اثر از اندیشه و دیدگاه خویش بهره برده است.

 

این اثر پس ار باز نگری در مواردی که به بازنگری نیاز دارد قابل عرضه خواهد بود و من به برخی از این موارد اشاره خواهم کرد و در موارد لازم خطاهای لفظی را تصحیح خواهم کرد.      

 

تا زمان نگارش این چند سطر ، اندک فرصتی برای نوشتن این رساله پیش نیامده بود تا اینکه این رساله نگاشته شد( تاکنون قبل از نوشتن این رساله ،رساله ای شبیه به این نوشته نشده بود .  خداوند به خاطر خدمتی که به علم و اهل علم کرده به او پاداش نیکو دهد.

 

ayadat

دیدار حجت الاسلام تیموری با آیت الله فاضل استرآبادی در بیت ایشان – دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

 

1 نظر
  1. همشهری می گوید

    سلام
    خیلی تعجب کردم شمابا خبر بودین که امام جمعه محترم کیاسر دکترا دارند اما می نویسید حجت الاسلام تیموری جالب اینحاست که آیت اله فاضل به ایشان علامه خطاب کرده اما رسانه ها…… بعضی ها به جایی نرسیده اند هزاران کلاس و..می گذارند ایشان واقعا متانت دارند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.