پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب معتادان قاجارخیل ساری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان بهزیستی بیش از ۱۶۰ ماموریت از جمله در حوزه‌های توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری از آسیب اجتماعی، معلولیت و اساسا آنچه به‌عنوان خروجی فقر و آسیب در کشور مطرح  است، را در دستور کار دارد.

وی گفت: با توجه حوادث جاده‌ای ۳۰۰ هزار حوادث جرحی سالانه رخ می‌دهد و حدود ۶۰ هزار معلول را جمعیت سازمان بهزیستی اضافه می‌کند لازم است در این زمینه تدبیر شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار معلول ضایعه نخاعی و بسترگرا را در کشور داریم، اضافه کرد: باید تلاش کرد تا وضعیت نسبت به گذشته بهبود پیدا کند.

قادری با اعلام اینکه در استان مازندران در پهنه بهره‌مندی از مستمری‌بگیران در حوزه اجتماعی و توانبخشی هیچ پشت نوبتی نداریم، تصریح کرد: خبر خوبی است به ویژه در استان که هیچ بانوی سرپرست خانواری که تحت شمول شرایط مستمری و یا فرد دارای معلولیت همگی در پایان سال ۱۴۰۱ مشمول دریافت مستمری شدند.

وی یادآور شد: در زمینه موضوع مناسب‌سازی و رسیدگی به مشکلات آسیب‌های اجتماعی نیز پیگیری‌های انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره کمک هزینه معیشت و مستمری مددجویان این سازمان، اظهار کرد: هر ساله به لحاظ  با پیشنهاد دولت و تصویب در مجلس شورای اسلامی افزایش می‌یابد که امسال نیز مستمری جامعه مخاطب بهزیستی ۴۰ درصد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی افزایش یافت که بعد از تصویب هیأت دولت و اطلاع به سازمان بهزیستی اجرا خواهد شد.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.