پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

افزایش معنادار مبتلایان جدید کرونایی در مازندران/ ۱۶ نفر فوت کردند

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، طی هفته‌های گذشته روند کاهشی موارد ابتلا و بستری کرونایی در استان مازندران تداوم یافت به‌طوری‌که روز گذشته موارد ابتلا دو رقمی، موارد بستری سه رقمی و موارد فوتی تک رقمی شد ولی در شبانه‌روز گذشته شاهد افزایش معنادار موارد ابتلای کرونایی و همچنین فوتی‌ها در استان مازندران بودیم که نگرانی‌ها را بیشتر کرده است.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۱۷۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۵۸ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۳ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ بیمار جدید بستری و ۴۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۲۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۱۶۶ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۸۷۴ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به  ۱۶ تن رسیده است.

 /۸۶۰۳۴/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.