پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

افزایش فوتی‌های تصادفات جاده‌ای در مازندران/ برگزاری روزانه جلسات شورای ترافیک

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان مازندران با حضور استاندار و به میزبانی شهرستان سوادکوه برگزار شد.

استاندار مازندران در شورای هماهنگی ترافیک استان مازندران در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه تعداد فوتی‌های امسال ۶ نفر که دو نفر بیشتر از سال قبل است، گفت: مدیران با آمادگی وارد جلسات شوند و مدیری که در جلسات صحبت می‌کند متناسب با مسؤولیت‌ باشد.

سیدمحمود حسینی‌پور، افزود: نقاط حادثه‌خیز در برخی مواقع با فعالیت زیربنایی درست می‌شود و برخی موارد مدیران مرتبط بیان می‌کنند که امکانات لازم را ندارند ولی هشدار‌های نقاط حادثه‌خیز بیان شود و بستر لازم برای کاهش محسوس برای کاهش سرعت و تصادف‌ها عملیاتی شود.

*برگزاری جلسات روزانه شورای ترافیک شهرستان‌های مازندران

وی با بیان اینکه جان یک انسان هم در جاده‌ها گرفته شود، مسؤولیم، افزود: شورای ترافیک هر شهرستان به صورت ثابت و روزانه تشکیل و مصوبات برای نتیجه‌گیری تهیه و برای روز آینده پیگیری شود.

حسینی‌پور با بیان اینکه تابلوی بزرگ تبلیغاتی برای مدیریت ترافیک ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: سیاست اجرایی برای مصوبات عملیاتی شود و ترافیک سنگین در ورودی برخی شهرها داریم که برای بازگشایی جایگاه‌ها و پارک برخی خودرو‌ها با مدیریت فرمانداری‌ها انجام شود.

*گفتمان‌سازی با مردم در جاده‌های مازندران

رئیس شورای ترافیک مازندران، اظهار کرد: تیم‌های مشترک برای نظارت در محورهای پرتردد باید داشته باشیم که بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت داشته باشند و آموزش و فرهنگ‌سازی مداوم از طریق رسانه‌ها با مردم در جاده‌ها داشته باشیم تا از طریق گفتمان‌سازی با عموم مردم در ارتباط باشیم.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های عضو شورای ترافیک باید زمان‌بندی حضور داشته باشند و شماره ثابت ارائه و در ۲۴ ساعته پاسخگو باشند، بیان کرد: چاله‌های جاده‌ها به صورت مرتب بازدید شود که باعث خسارت می‌شود و بیمه‌ها باید به‌خط شوند و برای جلسه بعد توضیح دهند و مردم برای بیمه معطل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش سرعت اگر امکان فعالیت گسترده و بسترسازی نباشد باهوشمندی‌های ظریف برنامه‌ریزی شود و کاهش تصادف‌های جاده‌ای با اقدامات پیشگیرانه و همراهی همه دستگاه‌های مرتبط برای مدیریت آن مورد توجه باشد و نقش بالگرد‌های در انتقال مصدومان توسط بالگردها تقویت شود و به حداقل‌رساندن حضور مردم در ترافیک مورد توجه باشد.

وی خواستار نظارت جدی نیروی انتظامی برای تردد موتورسواران شد و گفت: فعالیت مدیران و کارکنان ادارات و نهادها که برای امنیت و آسایش و آرامش مردم در تعطیلات مشغول به کار هستند، قابل تقدیر است.

پایان پیام/۸۶۰۱۵/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.