پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

افتتاح ۲۲۰۰ خانه محیط‌زیست در کشور

0

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، نورالله مرادی در حاشیه افتتاح همزمان ۷۰ خانه محیط زیست مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اساسی گسترش سواد محیط زیستی و مردمی سازی آن، موضوع احداث خانه‌های محیط زیست است.

وی افزود: تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ خانه محیط زیست در سطح روستاها و شهرهای کشور افتتاح شده تا فضایی برای هم اندیشی، حل مشکلات و معضلات محیط زیستی رقم بخورد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: هدف اصلی مان در سال ۱۴۰۲ این است که به بحث کیفی سازی خانه‌های محیط زیست و فراهم کردن زمینه برای مشارکت‌های مردمی به همراه تولید محتوای مناسب، گردهمایی و رویدادمحوری برای روستاهای دارای خانه محیط زیست بپردازیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری به دنبال کیف‌ سازی خانه‌های محیط زیست هستیم، یادآور شد: در هر استان با توجه به اعلام سهیمه لازم، کمی‌سازی شکل گرفت که احداث بین ۸۰ تا ۱۰۰ خانه محیط زیست در آنها رقم خورد.

مرادی با اعلام اینکه همه هدفمان در زمینه خانه محیط زیست کیفی‌سازی آن است، ادامه داد: در زمینه گسترش این خانه‌ها برای سال جاری برنامه‌ای نداریم.

وی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست مردم پایه است و بدون مردم فعالیت‌مان چشمگیر نیست، یادآور شد: زیرا تعداد نیروها، محیط بانان و امکانات محدود است و بدون مشارکت مردمی نمی‌توان راه به جایی برد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر اینکه برنامه‌های مختلفی برای جذب فعالان محیط زیست داریم، گفت: چهره‌های مردمی و ماندگار محیط زیست در سال جاری معرفی می‌شوند زیرا همیاران محیط زیست زیادی با ما در ارتباط هستند تا از توان و تجربه شان استفاده بهینه شود.

پایان پیام/۸۶۰۱۲/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.