پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اعلام جزئیات برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان‌های مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، هفته بسیج فرصت مناسبی برای ارائه بیان خدمات این نهاد در طول سال است که در هر عرصه‌ای که کشور احتیاج داشته باشد، نام این نهاد می‌درخشد، به همین مناسبت فرمانده‌هان بسیج نواحی مختلف در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف و برنامه‌های این نهاد پرداختند.

 اجرای ۱۷۰ برنامه در سطح شهرستان بابلسر

مصطفی بازوند فرمانده سپاه بابلسر در نشست خبری ویژه هفته بسیج، با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج از اجرای ۱۷۰ برنامه در سطح شهرستان خبر داد و گفت: تجمع اقتدار بسیجیان، رزمایش جهادگران فاطمی و ارائه خدمات اجتماعی، افتتاح خانه‌های محروم، لیگ خدمت‌گزاری پیشرو که در هفته بسیج رونمایی خواهد شد و رقابتی میان شورای تحول محلات است و همچنین لیگ هنرهای محلات از مهم‌ترین عناوین برنامه‌های هفته بسیج در این شهرستان است.

 

وی با بیان اینکه شعار امسال بسیج با شعار خدمتگزاری به مردم اعلام شده است، افزود: برای بسیج بن بستی وجود ندارد.

اجرای ۴۵۰ برنامه در هفته بسیج رامسر

محمدرضا خمسیه فرمانده بسیج ناحیه رامسر نیز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج با بیان اینکه رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین و آگاهی‌رسانی هستند، گفت: انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال از عمر شریفش فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشت و تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال ۵۷ به عنوان نقطه عطف و قیام مردم شریف با مجاهدت‌ها و آغاز نهضت از سال ۴۲ تا ۵۷ ادامه داشت.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی فرصت خوبی در عرصه‌های مختلف به‌وجود آورد، افزود: تشکیل حکومت اسلامی در شروع بعثت توسط پیامبر اکرم جهت مقابله با جاهلیت بود و اسلام مسیر رشد و بالندگی را برای بشریت معرفی کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه اگر در بحث اقتصاد مقاومتی به رونق تولید و اشتغال توجه ویژه شود همه مشکلات حل خواهد شد خاطر نشان کرد: بسیج در راستای ترویج تولید و کارآفرینی با اعطای تسهیلات و حمایت از تولید و اشتغال فعالیت دارد و در بخش جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف پای کار آمد و در نقاط مختلف روستایی با جاده سازی و آبرسان، کمک به محرومین و نیازمندان، ساخت خانه‌های محروم، تامین هزینه‌های آموزشی و کمک آموزشی که از مجموعه سپاه ۵ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است.

خمیسه افزود: با کمک خیرین ۴ هزار بسته معیشتی در ۸ ماه اخیر به نیازمندان داده شد و معرفی کار آفرینان برای اعطای تسهیلات، ساخت خانه‌های محروم، تامین ۸ خودرو جهیزیه و تامین هزینه درمان برای ۲۵ نفر از دیگر فعالیت‌های بسیج و سپاه رامسر بوده است.

فرمانده بسیج ناحیه رامسر از اجرای ۴۳ عنوان و ۴۵۰ برنامه در هفته بسیج در در سطح شهرستان رامسر هم خبر داد و گفت: افتتاح نمایشگاه دستاورد‌ها با حضور کار آفرینان، رزمایش جهادگران فاطمی، جشنواره بزرگ ایران قوی، رزمایش کمک مومنانه، یادواره شهدا، یادواره شهدای امنیت، افتتاح آلمان و یادمان شهدای دانش آموزان، افتتاح کلاس‌های قران، افتتاح پروژه ها، اجتماع بزرگ بسیجیان، اردوی راهیان پیشرفت، المپیاد‌های ورزشی، میز خدمت شورای تحولی، تجلیل از نخبگان پیشکسوتان و اردو‌های جهادی از برنامه های این هفته است.

*۴ واحد مسکن محرومان در هفته بسیج محمودآباد افتتاح می‌شود

اسماعیل ابراهیم‌نژاد فرمانده بسیج ناحیه محمودآباد نیز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته بسیج، با اشاره به برنامه‌هایی اجرایی هفته بسیج در این شهرستان گفت: دیدار با ائمه جمعه و خانواده شهدا، برگزاری مسابقات قرآنی، نقاشی و هنری برای بسیجیان نوجوان، تجلیل از بسیجیان نخبه، اهدای بسته معیشتی به خانواده‌های نیازمند، اردوی جهادی و راهیان نور استانی، تجلیل از بانوان محجبه، اجرای سرود همگانی دانش‌آموزان و کودکان در مرکز شهر و ویزیت رایگان در روستای گل محله با حضور پزشکان متخصص از برنامه‌های هفته بسیج است.

ابراهیم نژاد از افتتاح ۴ باب خانه محروم در هفته بسیج خبر داد و افزود: این خانه ها در روستا‌های معلم‌کلا، اسکنده و اسدالله آباد  افتتاح خواهد شد.

فرمانده بسیج ناحیه محمودآباد در ادامه از تشییع پیکر شهید امنیت شهید نیک‌پور هم خبر داد و یادآور شد: با آغاز اولین روز از هفته بسیج، پیکر شهید امنیت و بسیجی فعال، شهید نیک‌پور از سپاه محمودآباد به سمت مصلای سرخ‌رود تشییع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج همچنان پای کار انقلاب است، خاطرنشان کرد:امروز کشور با بسیج به نقطه اوج امنیت رسیده است.

به گفته فرمانده بسیج محمودآباد بسیج در عرصه اقتصاد مقاومتی، کار جهادی، محرومیت‌زدایی و دیگر عرصه ها علمی و فرهنگی فعال هستند.

افتتاح واحد مددجوی بهزیستی در نوشهر

در نخستین روز از هفته بسیج، یک واحد مسکن مددجوی بهزیستی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، درن خستین روز از هفته بسیج، یک واحد مسکن مددجوی بهزیستی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

واحد مسکونی مددجوی بهزیستی تک معلول جسمی حرکتی مربوط به علی اکبر افشار با زیربنای ۶۸ متر مربع در زمینی به مساحت ۱۲۷ متر توسط بسیج سازندگی، گروه‌های جهادی و بنیاد مسکن به بهره برداری رسید.

عابدین احمدی مسؤول بسیج سازندگی نوشهر در خصوص این پروژه گفت: از سوی اداره بهزیستی نوشهر برای این مددجو ۵۰ میلیون تومان تسهیلات، ۳۰ میلیون تومان بلاعوض، ۷۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن نوشهر و ۱۲۰ میلیون تومان نیز توسط خیرین و گروه‌های جهادی اهدا شد تا به پایان رسید.  

مهدی بیژنی رئیس بنیاد مسکن نوشهر نیز با بیان اینکه این واحد از محل تفاهم‌نامه بنیاد مسکن جهت مسکن محرومین احداث شد، اظهار کرد: از زمان تفاهم‌نامه تاکنون ساخت ۵۵ واحد برای محرومان آغاز شده است که تاکنون ۹۰ درصد آنها با کمک بسیج سازندگی به پایان رسیده است. 

در ادامه سرهنگ مهرداد ابراهیم‌پور فرمانده بسیج ناحیه نوشهر نیز ضمن تقدیر از کسانی که برای کار خیر به صورت گمنام و خالصانه زحمت می‌کشند، گفت: در پشت ساخت این واحدها فرایندی وجود دارد تا به اتمام برسد و به طور حتم کمک خیرین و افراد نیک‌اندیش قرار دارد. 

فرمانده سپاه نوشهر با تاکید براینکه به طور قطع قوانین دست و پاگیر اداری باید کاهش یابد، تصریح کرد: در بسیج سازندگی به دنبال این هستیم که مردم پای کار بیایند و محله محور باشد.

در ادامه گلزار شهدای سه شهید در روستای سیدعلی کیاسلطان در بخش مرکزی نوشهر با اعتبار ۱۳۵ میلیون تومان توسط بسیج سازندگی و مجمع خیران به بهره‌برداری رسید.

۳۰۰ برنامه در هفته بسیج در بابل اجرا می‌شود

مهرداد بابایی فرمانده بسیج ناحیه شهرستان بابل در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بسیج میراث گرانبها و ماندگار امام راحل است و از الطاف الهی است که به ملت ما ارزانی شد، افزود: شعار هفته بسیج امسال بسیج خدمتگزار ملت ایران است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ عنوان و ۳۰۰ برنامه در هفته بسیج در بابل اجرا می‌شود،افزود: افتتاحیه اردوهای جهادی، تجمع بزرگ فرهنگیان، یادواره شهدا، نشست‌های روشنگری، غبار روبی گلزار شهدا، گشت‌های رضویون و حضور مقتدرانه بسیجیان همایش بسیج از جمله برنامه‌های هفته بسیج امسال است، افتتاح خانه محروم، بازسازی مزار شهدا، سالن ورزشی پایگاه بسیج  از جمله افتتاحیه‌های این هفته است.

پایان پیام/۸۶۰۴۱/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.