پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اعلام آمادگی بانک کشاورزی برای تأمین منابع ارزی نهاده‌های کشاورزی

0

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر به نقل از روابط عمومی و همکاری‌های بین‌الملل بانک کشاورزی، مهدی رضایی امروز ارتباط زنده تصویری با شرکت‌کنندگان در هم‌اندیشی و بازآموزی مقررات ارزی این بانک که در بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به زیرساخت‌ها، ظرفیت‌های مناسب و جایگاه تخصصی بانک کشاورزی در کمک به تامین امنیت غذایی کشور باید از تمام ظرفیت‌های حوزه بین‌الملل بهره‌برداری کرد.

وی گفت: در این حوزه نیازمند تلاش جدی‌تر و برنامه‌ریزی برای حفظ و توسعه بازار ارزی هستیم.

 سرپرست بانک کشاورزی در تشریح انتظارات از حوزه بین‌الملل این بانک، به جایگاه ویژه این حوزه در سند راهبردی و برنامه‌های تدوین شده این خط مشی اشاره و ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی و تلاش جدی شاهد تحولات چشمگیری در این حوزه باشیم.

وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است طی چند سال آینده به بانک برتر کشور تبدیل شویم، یکی از راهکارهای بهبود وضعیت و ارتقای جایگاه حوزه بین‌الملل این بانک را حرکت بر اساس یک برنامه عملیاتی(Business Plan) در حوزه ارزی و افزایش سهم از بازار ارزی دانست و تصریح کرد: شناسایی مشتریان فعال ارزی سراسر کشور، جذب مشتریان جدید و تسهیل و بهبود عملکرد حوزه صرافی از طریق مراجع خاص از مهم‌ترین عوامل تحقق این برنامه‌ها است.

 رضایی در بخش دیگری از سخنانش، برکاهش تعهدات ارزی ایفا نشده تاکید و خاطرنشان کرد: سرعت در پاسخگویی به مشتریان ارزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و انتظار می‌رود با همکاری واحدهای دیگر از جمله بانکداری شرکتی سرعت و وضعیت ارائه خدمات ارزی به مشتریان را ارتقا داد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه نیروی انسانی در پیشبرد برنامه‌های بانک، به‌روزرسانی دانش همکاران حوزه ارزی را از طریق آموزش ضروری دانست و گفت: نیازهای آموزشی این دسته از همکاران نیز از طریق حوزه آموزش پیگیری و برطرف خواهد شد.

 براساس این گزارش، نخستین روز هم اندیشی و بازآموزی مقررات ارزی بانک کشاورزی صبح روز شنبه سی‌ویکم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور فریدون بهبهانی عضو هیات مدیره این بانک، حمید قنبری مدیرکل بین الملل بانک مرکزی، شهرزاد مشیری معاون امور بین الملل و همچنین شماری از روسای ادارات مرکزی و کاربران ارزی شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور، در مرکز آموزش بابلسر این بانک برگزار شد.

 گفتنی است، هم اندیشی و بازآموزی مقررات ارزی بانک کشاورزی تا روز یکشنبه یکم خردادماه ادامه خواهد داشت و محسن کریمی معاون بین‌الملل بانک مرکزی  نیز از سخنرانان دومین روز این هم‌اندیشی است

 /۸۶۰۳۴/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.