پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اضافه شدن ۱۲۰ بیمار جدید کرونایی در مازندران

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، تداوم روزهای کرونایی را در حالی در استان شاهد هستیم که طی روزهای اخیر شاهد اوج‌گیری ویروس کرونا در استان هستیم.

البته مازندران چهارمین ماه از وضعیت قرمز کرونایی مداوم را تجربه می‌کند که این شرایط وضعیت نگران‌کننده‌ای را برای مردم این استان رقم زده است.

نکته مهم پرهیز از سیر سفر و توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که طی ماه‌های اخیر در سایه کم‌توجهی قرار گرفته و همین موضوع این استان را در آستانه پیک جدید ویروس کرونا قرار داده است.

 مهم‌ترین موضوع چهار گام کلیدی استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی و عدم برپایی و شرکت در تجمعات و مهمانی‌ها بوده که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۹۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنونن ۵۲۴  نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۲۸ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ بیمار جدید بستری و ۱۳ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۱۲۰  بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۶۸۳ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.