پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اسلامی: آیت‌الله رئیسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود

0

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: از دست دادن رئیس‌جمهور خدوم و خستگی ناپذیر و هیات همراه ایشان، ضایعه‌ای دردناک، تلخ و جبران نشدنی است. خداوند ان‌شاءالله روح این شهدا را با صالحان و مقربان حق محشور بفرماید.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، محمد اسلامی شامگاه جمعه، چهارم خردادماه با حضور در مراسم بزرگداشت خادم‌الرضا شهید جمهور، حضرت آیت‌ الله سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر گفت: زیبایی زندگی انسان به ایمان است. نقطه ارزش و تراز برتر ایمان، اطاعت از خداوند متعال، اطاعت از رسول او و ولی امر است. اوج انسانیت و ایمان در اطاعت از خداوند نمایان می‌شود.  

 وی ادامه داد: حضرت آیت‌الله رئیسی، الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بودند. ایشان به شکل بسیار حساس و پرتلاش و با نگاه خدمت به مردم و جامعه رفتار می‌کردند و هیچ‌گونه کوتاهی در رویکرد و عملکرد ایشان وجود نداشت.
 
اسلامی گفت: رئیس‌جمهور به معنی واقعی کلمه از «حق» دفاع می‌کردند و هیچ وقت از گفتن حق ابایی نداشتند. عروج و شهادت ناگهانی ایشان، غم را بر وجود ملت ایران مستولی کرد. همه اقشار مردم به سبب فقدان این عنصر ارزشمند انقلابی غمگین هستند و این مراسم باشکوه در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر که به همت امام جمعه این شهرستان برگزار شد، بیانگر این موضوع است.  
 

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در بابلسر

به گفته وی، برای شهید آیت الله رئیسی، توجه به رضایت خداوند بسیار اهمیت داشت و خداباوری، خدمت به جامعه و گره‌گشایی از کار مردم برای ایشان اهمیت فراوانی داشت. شهید رئیسی توجه ویژه‌ای به دستورات مقام معظم رهبری داشتند.  
 
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، تهاجم سنگینی از بعد روانی و سیاسی علیه این دولت وجود داشت و نظام استکبار نیز با تحریم‌ها این موارد را تشدید کرده بود. در آن مقطع، رییس جمهور فقید کشورمان دو گزینه پیش روی خود داشت که یکی ادامه دادن مسیر گذشته و دیگری قرار دادن کشور در مسیر انقلابی و جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری بود.  

وی ادامه داد: مردم‌داری واقعی، سفرهای استانی ، پیگیری مصوبات این سفرها، توجه به کارگران و محرومان، حرکت در مسیر توسعه اقتصادی کشور از مهم‌ترین رویکردهای شهید آیت الله رییسی بود.  
 
اسلامی تصریح کرد: ایشان در تمام پست‌هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برعهده داشتند همواره شب و روز به فکر خدمات‌رسانی به مردم بودند و به شکل خستگی‌ناپذیر همیشه در تلاش بودند تا به وعده‌ها و قول‌هایی که به مردم داده شده حتما عمل شود. آیت الله رئیسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری با انتخاب هیات‌های کارشناسی خبره، نقاط ضعف و قوت همه دستگاه‌ها را استخراج کرده بودند. کاری که با ورود ایشان به عرصه انتخابات و ریاست جمهوری توانست تحولی را در کشور ایجاد کند

وی در ادامه تصریح کرد: شهید امیرعبداللهیان به عنوان فردی دارای رویکردی جهادی و عملیاتی بود. این شهید که روحش شاد باشد، در این مدت نقش مهمی در سیاست خارجی کشورمان ایفا کرد و توانست در بهترین شکل روابط ایران با کشورهای مختلف را تنظیم کند. در روزهایی که از شهادت شهدای خدمت کشورمان می‌گذرد، شاهد گرامی داشتن یاد و خاطره آن‌ها در سازمان‌های بین المللی بوده‌ایم. این مساله به واسطه خداباوری، مردم باوری و ولایت‌مداری رخ داده است. موارد مهمی که مردم و مسوولان کشورمان باید آن‌ها را دنبال کنند تا بتوانند خدمات خویش را ماندگار کرده و عمل صالحی از خود به جا بگذارند.  
 
اسلامی ادامه داد: در همین مدتی که از عمر دولت سیزدهم گذشت، بارها شاهد قدردانی مقام معظم رهبری بودیم؛ یکی از این بخش‌هایی که در این دولت مورد قدردانی قرار گرفت و ایشان در چندین نوبت به این موضوع اشاره داشتند، مربوط به بخش فناوری هسته‌ای بوده است. مقام معظم رهبری در بخش فناوری هسته‌ای کشور بارها تاکید داشتند که سازمان انرژی اتمی ایران باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند تا بتواند تاثیر بسزایی در زندگی مردم داشته باشد.  

اسلامی: آیت‌الله رئیسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود
مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در بابلسر

وی یادآور شد: موضوع مهمی براساس بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری در سازمان انرژی اتمی ایران رخ داده، این است که رویدادها و برنامه‌های صنعت هسته‌ای کشور به شکلی جدی دنبال می‌شود. خوشبختانه طی این مدت دستاوردهای مهمی را در صنعت هسته‌ای کشور شاهد بوده‌ایم که در کنار لطف الهی، تاکیدات و حمایت‌های مقام معظم رهبری؛ پیگیری‌های شهید خدمت، آیت الله رئیسی، نقش بسزایی در این مساله داشته است.  
 
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: صنعت هسته‌ای ایران طی این سال‌ها همواره با تحریم و دشمنی مواجه بوده و با ندادن مواد اولیه، ایجاد مشکل در تامین تجهیزات، ترور دانشمندان، پرونده سازی‌های سیاسی به دنبال ایجاد وقفه در مسیر حرکت این صنعت بوده‌اند. مسیری که با لطف خداوند و تلاش دانشمندان جوان این مرز و بوم، رشد چشمگیری داشته است به‌طوری‌که صنعت هسته‌ای ایران هم اکنون در تراز کشورهای برتر دنیا قرار دارد.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.