پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اسطوره چهاردانگه ای پرسپولیس به رکورد شاه کریم رسید!

حدود یک دهه بازی با لباس پرسپولیس و بی سر و صدا رکورد زدن: نام امید عالیشاه حالا در تاریخ این باشگاه ثبت شده.

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ورزش سه، یک عصر شهریوری در سال 93 بود که حملات پردامنه پرسپولیس تحت هدایت علی دایی برابر ملوان در آزادی تبدیل به گل نمی‌شد و جوانی با صورت آرام و قد و بالایی نه چندان بلند وارد زمین شد. معدود هواداران پرسپولیس خبر از حضور امید عالیشاه در رختکن این تیم داشتند و همین بازیکن در نیمه دوم با ضربه‌ای زمینی و دقیق موفق شد تک گل قرمزپوشان را در برابر ملوان به ثمر برساند.

تنها چند ماه بعد بود که امید عالیشاه با زدن گل برتری پرسپولیس در دربی مقابل استقلال، یک‌شبه ره صدساله را پیمود و علی‌رغم اخراج شدن به خاطر در آوردن لباس و تکرار خاطره سهراب انتظاری و جواد کاظمیان، بهترین شب عمرش را برابر تیم پرستاره امیر قلعه‌نویی رقم زد.

اما آن روزهای پرسپولیس آنقدر تلخ سپری می‌شد که درخشش امید عالیشاه نیز ذوق چندانی در دل هواداران این تیم به بار نمی‌آورد. با حضور برانکو روی نیمکت بود که امید به اوج فوتبال خود رسید و در اولین فصل حضور این سرمربی کروات که شاهد احتمالا زیباترین بازی‌های چند دهه اخیر پرسپولیس بودیم، امید عالیشاه بی‌تردید یکی از عوامل اصلی تیکی‌تاکای آن تیم جذاب لقب داشت.

امید و پرسپولیس، علی‌رغم عملکردی درخشان، به قهرمانی نرسیدند و فصل بعد عالیشاه وقتی دید جایی در ترکیب ثابت ندارد، بار سفر بسته و برای گذراندن خدمت راهی تبریز شد. دوران حضور امید عالیشاه در ترکیب تراکتور به بدترین شکل ممکن سپری شد و او هرگز نتوانست ذهنیت بد هواداران این تیم را اصلاح کند. یک مصدومیت در تقابل با پرسپولیس در آزادی دوران حضور امید عالیشاه در تبریز را به تلخ‌ترین شکل ممکن تمام کرد و دوباره نوبت بازگشت فرا رسید.

1873647

در شش سال اخیر، امید عالیشاه در برخی مقاطع ستاره ثابت ترکیب پرسپولیس بوده و البته گاهی نیز نیمکت‌نشینی‌های طولانی را تجربه کرده است. چهار قهرمانی در لیگ برتر و چهار عنوان در سوپرجام، یک جام حذفی و دو بار رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا، امید عالیشاه را تبدیل به یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ پرسپولیس کرده است.ستاره آرام و بی‌حاشیه پرسپولیس البته خارج از فوتبال نیز مواضعی خوب داشته و از این حیث نیز مقبول اغلب هواداران فوتبال است. 

ابتدای هفته و در شرایطی که کار پرسپولیس برابر پیکان گره خورده بود، امید عالیشاه با ورود به میدان نقش مهمی در برتری این تیم در این دیدار حساس ایفا کرده و بهترین بازیکن تیمش لقب گرفت. پاس گل پنالتی قرمزپوشان توسط امید عالیشاه ارسال شد و در دقایقی که کار برای این تیم بیش از حد دشوار شده بود، این ستاره خوش‌اخلاق پرسپولیس را نجات داد.

اما این درخشش طعم متفاوتی برای امید عالیشاه داشت. او برابر پیکان به رکورد 231 بازی رسمی در ترکیب پرسپولیس رسید و از این حیث در کنار کریم باقری قرار گرفت. هر بازیکنی در ابتدای دوران فوتبال خود، ایستادن در کنار ستاره‌های بزرگ در صفحه تاریخ را رؤیاپردازی می‌کند و چه افتخاری برابر امید عالیشاه از این بزرگ‌تر که حالا به اندازه فوق ستاره‌ای به نام کریم باقری برای پرسپولیس بازی کرده است؟

جالب اینجاست از آن نسل درخشان 98 دیگر کمتر ستاره‌ای مشغول به کار است و نام اغلب بازیکنان محبوب آن دوره هر کدام به شکلی فراموش شد. اما کریم همچنان باصلابت و دوست داشتنی روی نیمکت پرسپولیس حضور دارد و نقش مهمی در موفقیت‌های سریالی این تیم ایفا می‌کند.

1873649

امید عالیشاه نماد یک بازیکن موفق در تاریخ یک باشگاه است. ستاره‌ای که هرگز دست به حاشیه‌سازی نزده، بی سر و صدا همیشه در خدمت تیم بوده و هر گاه سرمربی به او نیاز داشته با نهایت حد توان خود در میدان ظاهر شده است. ارسال‌های فوق العاده و گل‌سازی‌های مکرر، امید عالیشاه را به بهترین پاسور تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر تبدیل کرده و این موفقیت بزرگ در شرایطی رقم خورده که او همیشه نیز در ترکیب ثابت قرار نداشته است.

اصولا چنین بازیکنان آرامی شاید کمتر از حق‌شان مورد تشویق و تمجیدهای آنچنانی قرار بگیرند، اما تصویر چهره امید عالیشاه همیشه در قاب‌های موفقیت‌آمیز این یک دهه درخشان پرسپولیس دیده شده و بازوبند کاپیتانی حالا بیشتر از همیشه به او می‌آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.