پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

استاندار مازندران: تولید گیاهان دارویی باید مورد حمایت قرار گیرد

0

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران صبح امروز در بازدید از گروه صنعتی غذایی ۱۱۱ در بابلسر، اظهار کرد: هدف از بازدید این مجموعه این است که مواد اولیه‌ای که این کارخانه نیاز دارد را در مراکز ثقل تولید آن که روستاها هستند تامین کنیم.

وی ادامه داد: باید نسبت به خرید تضمینی از روستاییان برنامه داشته باشیم و محصولات آنان را خریداری کنیم و با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که در روستاها نهفته است باید این تولیدات را شناسایی کنیم.

استاندار مازندران بیان کرد: گیاهان دارویی که در روستاها تولید می‌شود ظرفیت بزرگی است که می تواند اقتصاد روستا را متحول کند.

حسینی‌پور خاطرنشان کرد: ایران دو درصد نیازهای گیاهان دارویی را تامین می‌کند و مازندران با توجه به اقلیم مناسبی که دارد به تنهایی می‌تواند این عدد را به ۱۰ درصد برساند‌.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌گذاری‌ها در شورای سیاست‌گذاری کشاورزی استان باید توسعه گیاهان دارویی باشد که برای توانمندسازی اقتصاد روستا باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران گفت: مقرر شد جهادکشاورزی سامانه جامع در استان راه‌اندازی کند تا همه به مجموعه تولیدات استان دسترسی داشته باشند تا زنجیره تولید تکمیل شود.

وی ادامه داد: باید همه صادرات از طریق گمرک استان انجام شود و نباید صادرات مازندران از سایر استان‌ها باشد و باید خروجی صادرات را از استان مازندران داشته باشیم.

پایان پیام/۸۶۰۳۵/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.