پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اجرای طرح جهش تولید در ۱۵ استان کشور/ ۳۰ هزار هکتار از مناطق دیمزار مازندران در طرح قرار گرفت

0

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد آهنگران معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در مراسم روز “مزرعه‌ی گندم دِیم” که در روستای اتوی سوادکوه برگزار شد، بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌های مختلف،  نقش حمایتی دارد که بخشی از آن در حوزه‌ توانمندسازی روستا و کشاورزان است.

وی ادامه داد: “جهش تولید در دیمزار” به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ارجاع شده و به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای با سازمان جهادکشاورزی مازندران منعقد شد که به موازات آن، طرحی ۵ ساله برای اجرا و نتیجه‌گیری شکل گرفت.

آهنگران با بیان اینکه مازندران جزو ۱۵ استان کشور است که در طرح “جهش تولید” قرار گرفته‌اند، افزود: با همکاری سازمان جهادکشاورزی مازندران، طرح جهش تولید در سال نخست در ۳۰ هزار هکتار از مناطق دیمزار استان اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با سازمان جهاد کشاورزی مازندران هماهنگی و تعامل خوبی دارد که همین موضوع موجب پیشبرد اهداف و منجر به کسب رتبه‌ی برتر کشور در اجرای این طرح شد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار کرد: سال گذشته ۱۰ هکتار از مزارع روستای اتوی شهرستان سوادکوه زیر پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها قرار گرفت و امسال نیز به ۲۷ هکتار افزایش یافت که اگر حمایت کافی شکل گیرد، تمامی زمین‌های منطقه زیرپوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

آهنگران گفت: سال گذشته سه دستگاه ادوات کشاورزی مربوط به کشت مستقیم به این منطقه اختصاص داده‌شد و امسال نیز تخصیص‌هایی در این زمینه صورت گرفت.

وی ادامه داد: برای اینکه رشد تولید را داشته‌باشیم باید ضریب مکانیزاسیون را افزایش دهیم که  استفاده از دستگاه‌های برداشت را ضروری می‌کند. به همین دلیل ادوات برداشت را باید جز اولویت‌ها قرار داد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار کرد: ۳۰۰ هکتار از اراضی کشت گیاهان دارویی را در استان در حال اجرا داریم و حمایت‌های خوبی انجام شده تا بتوانیم کشت گیاهان دارویی را در این منطقه گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه برای توسعه‌ کشت گیاهان دارویی در منطقه‌ی سوادکوه، برای  ۱۸ هکتار زمین قرارداد منعقد شده، گفت: آمادگی داریم در حوزه‌هایی مانند: توسعه‌ی گیاهان دارویی، ادوات کشاورزی، زنجیره‌ تولید و کمک به ارائه‌ محصول نهایی در بازار، کشاورزان را حمایت کنیم.

پایان پیام/  ۸۶۰۳۵/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.