پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اجراي نمايش «گِل» به كارگرداني ياسر خاسب در افريقا

گروه «بدن دیوانه» به سرپرستي ياسر خاسب، كارگردان و بازيگر چهاردانگه اي نمایش «گِل» را طی هفته فرهنگی ایران در تونس، در این کشور آفریقایی روی صحنه می‌برد.

1

 

به گزارش پايگاه خبي چهاردانگه ساري، یاسر خاسب سرپرست گروه تئاتر «بدن دیوانه» درباره سفر به کشور تونس به خبرنگار مهر گفت: قرار است در پایتخت کشور تونس که شهر تونس است، نمایش «گل» را در قالب 2 اجرا روی صحنه ببریم. این اجراها طی برگزاری هفته فرهنگی ایران در کشور تونس هستند که علاوه بر اجرای تئاتر که بر عهده گروه «بدن دیوانه» است، هنرمندان عرصه‌های موسیقی و هنرهای تجسمی نیز در آن حضور دارند.

 

این بازیگر و کارگردان جوان تئاتر درباره تاریخ برگزاری هفته فرهنگی ایران در تونس افزود: این هفته فرهنگی از روز دوشنبه 21 مهرماه آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.

 

سرپرست گروه تئاتر «بدن دیوانه» درباره احتمال اجرای پرفورمنس «تناهنگ» با موضوع داعش در کشورهای عربی، یادآور شد: فستیوالی در کشور عراق برگزار می‌شد که به دلیل درگیری‌های رخ داده برگزاری آن مشخص نیست. امیدوارم که این فستیوال بار دیگر در کشور عراق برگزار شود و در آن صورت به طور حتم پرفورمنس «تناهنگ» را در عراق روی صحنه خواهیم برد.

 

یاسر خاسب پیش از این با آثاری چون «هدیه مرموز» و «گل» علاوه بر اجرای عمومی در ایران، در کشورها و فستیوال‌های بین‌المللی مختلف اجرا داشته است. وی چندی پیش در فضای باز مجموعه تئاتر شهر پرفورمنس «تناهنگ» را با همکاری هانیبال یوسف و به شکل دوئت پیانو و بدن اجرا کرد.

 

پایگاه خبری چهاردانگه ساری: یاسر خاسب، کارگردان و بازیگر مطرح و بین المللی تئاتر کشور است. ایشان اهل روستای بالاده از توابع منطقه ی دوسرشمار، دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه و متولد شهرستان بهشهر و اکنون ساکن تهران هستند. آقای خاسب تاکنون اجراهای زیاد و موفقی در مقام کارگردان و بازیگر در عرصه ی تئاتر و در سطح بین المللی انجام داده و به چندین کشور برای اجرا سفر کرده اند. ایشان سرپرست گروه تئاتر «بدن دیوانه» هستند. در ضمن آقای خاسب فرزند شهید عبدالخالق خاسب، یکی از شهدای گرانقدر بخش چهاردانگه می باشند. پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، برای ایشان در عرصه ی هنری و همه ی عرصه های زندگی آرزوی بهروزی و موفقیت می کند.

 

1 نظر
  1. مریم اقاباقری می گوید

    استاد عزیزم براتون ارزوی موفقیت روز افزون دارم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.