پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اتصال 85 واحد صنعتی شهرک‌های صنعتی آمل به فیبر نوری

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، سیدعباس حسینی ظهر امرور در مراسم افتتاح طرح‌های مخابراتی، اظهار کرد: ۸۵ واحد صنعتی و تولیدی شهرک‌های صنعتی آمل همزمان با سراسر کشور که با حضور وزیر ارتباطات همراه بود، به شبکه فیبرنوری پیوستند.

وی با اشاره به اجرای طرح فیبر نوری در دو شهرک صنعتی آمل،گفت: آیین افتتاح طرح‌های مخابراتی در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله(ع) انجام شد و ۲ هزار متر کابل‌کشی به همراه ۱۲ هزار متر حفاری برای اتصال واحدهای تولیدی این شرکت‌ها به شبکه فیبرنوری انجام شده است.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه ۱۱۹ پست فیبرنوری در این شهرک در قالب اجرای فیبر نوری طرح‌های مخابراتی ایجاد شد، خاطرنشان کرد: برای هر پست فیبرنوری ظرفیت ۳۲ پورت و ۳۲ خط با سرعت ۲۰۰ مگابایت در نظر گرفته و برای طرح مورد نظر بیش از ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

این مسؤول ادامه داد: برای شهرک صنعتی بابکان هم ۵۰ پست نوری با ظرفیت ۳۲ مگابایت اجرا شد و برای این شهرک حدود ۵ کیلومتر اجرای فیبرنوری تا مرکز اجوارکلا و ۱۲ کیلومتر با مرکز امام رضا انجام شده است.

حسینی یادآور شد: از مجموعه ۱۵۰ شرکت‌های فعال در شهرک امامزاده بیش از ۷۰ کارخانه و واحد تولیدی دارای خدمات فیبرنوری شدند و واحدهای صنعتی و تولیدی دیگر با انعقاد قرارداد آمادگی خود برای دریافت فیبر نوری را اعلام کردند.

معاون استاندار مازندران گفت: شهرک صنعتی بابکان از دیگر شهرک‌های صنعتی شهرستان آمل است که ۱۵ شرکت و کارخانه از مجموع ۵۴ کارخانه فعال موجود آن هم به شبکه فیبرنوری متصل شده است.

 /۸۶۰۱۲/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.