پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آیت‌الله محمدی لائینی: نظارت مسؤولان بر بازار، کوچه و خیابان بیشتر باشد

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساری،اظهار کرد: سال نو پیش‌رو است که امیدواریم سال پرخیر و برکت و موفقیت باشند و تقارن آن با ماه مبارک رمضان امیدواریم وظایف خود را به خوبی انجام دهیم.

وی گفت: در این ایام پیش‌رو هم تعطیلات سال نو و هم ماه مبارک رمضان است نظارت مسؤولان مربوطه بر بازار، اصناف و کوچه و خیابان باید بیشتر باشند تا گران‌فروشی انجام نشود و احتکار نباشد و مردم به کالاها دسترسی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه باید حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود، افزود: روزه‌خواری علنی نباید اتفاق بیفتد، چرا که ماه مبارک رمضان محترم و عزیزی است و باید حرمت نگه داریم و هم دستگاه‌های مربوطه نظارت داشته باشند.

محمدی‌لائینی بیان کرد: در ادارات، بانک‌ها، نهادها، دستگاه‌ها با ارباب رجوع خوب برخورد می‌کنند اما گاهی نارضایتی‌ها هم مشاهده می‌شود و مراجعه‌کنندگان با برخورد خوبی مواجه نمی‌شوند این نارضایتی مراجعه‌کنندگانی که صاحبان میز و صندلی هستند به‌ویژه ضعفا نباید با آنان برخورد شود و باید کرامت مراجعه‌کننده حفظ شود و کارشان راه بیفتد و بیخود امروز و فردا نکنند.

وی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید در رابطه با عملکرد دستگاه‌ها در حوزه اقتصاد و شعار سال برآورد و ارزیابی و بررسی انجام دهند، افزود: باید ببینیم دستگاه‌ها و نهادها در زمینه شعار سال چه میزان موفق بودند و تلاش کردند و امیدواریم نتیجه خوبی باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: نگاهی به سالی که گذشت و روزهای پایانی آن را می‌گذرانیم در رابطه با این سال این پنج واژه را انتخاب کردم سیمای کلی سال گذشته ملت و مملکت ما مجروح، غصه‌دار، موفق، مهربان و امیدوار بودند.

محمدی‌لائینی اضافه کرد: مجروح از اغتشاشات چند ماه عده‌ای آمدند خانه و زندگی، خون و ناموس و حرمت‌‌ها را مورد تعرض قرار دادند؛ چه انسان‌های بی‌گناهی که یا شهید شدند و یا خسارت‌های جسمی، مالی و جانی دیدند که این رفتار واقعا زیبنده نبود؛ سال گذشت و اغتشاشات کنترل شد اما رسوایی و سیاهی این زغال بر چهره اغتشاش‌گران باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: واژه غصه‌دار به این دلیل که بی‌نجابتی را به آنجا رساندند که به تعبیر مقام معظم رهبری دختران معصوم را در مدارس مورد حملات شیمیایی قرار دادند که کم و کیف قضیه بعدها مشخص می‌شود و همچنین عوامل جنایت مورد عفو هم قرار نخواهند گرفتو

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: اما از آن طرف واژه‌های موفق، مهربان و امیدوار به این دلیل که عملکرد دولت انقلابی در این سالی که گذشت واقعا روشن و درخشان بود و پروژه‌های عظیم سال‌ها رهاشده را به پایان و بهره‌برداری رساندند که باید در بحث جهاد تبیین مطرح شود.

محمدی‌لائینی یادآور شد: با وجود مشکلات مادی، بدهکاری‌های از پیش مانده و مشکلات اقتصادی و اغتشاشات دولت انقلابی و واقعا فعال توانست موفقیت‌های بسیاری به دست آورد.

وی اظهار کرد: واژه‌ مهربان از این بابت که مردم و رهبر ما در این سال واقعا مهربانی خود را به نمایش گذاشتند، مقام معظم رهبری عفو عمومی صادر کردند و بیش از ۸۲ هزار نفر از جمله بیش از ۲۰ هزار نفر مورد عفو و گذشت قرار گرفتند و مردم ما نیز مظهر عفو و رحمت بودند و مراتب عفو خد را نشان دادند از جمله ۶۵۵ نفر کسانی که محکوم به قصاص و اعدام شده بودند با وساطت افراد بخشیده شدند و زیبایی قضیه با پویش به عشق حضرت علی (ع) و به عشق امام حسین (ع) و عشق امام رضا(ع) می‌بخشم که نشان دهنده مهر و محبت مردم نسبت به همدیگر و اولیای دین است.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: واژه امیدوار به این دلیل که با وجود سیاه‌نمایی دشمنان و سعی در ناامیدی دارند اما مردم ما امیدوار هستند بدانیم با امید می‌توانیم بر دشمنان پیروز شویم.

محمدی‌لائینی اضافه کرد: ناامیدی بدترین سم و زهر است امید بهترین تشویق است؛ به این دلیل که امید کاذب نیست و تمام زمینه‌های موفقیت در ملت ما است و مردم ما امیدوار هستند و به دشمنان اعلام می‌کنیم مردم ایران با راهنمایی‌های رهبری با امیدواری راه عزت را ادامه خواهند داد و دشمنان را ناامید و ناکام خواهند کرد.

وی یادآور شد: دو شخصیت حوزوی و استانی را از دست دادیم هر دو شخصیت مازندرانی بودند که هر دو شخصیتی عالم، فاضل، متدین و ارزشمند بودند و جای خالی آنان برای‌مان نگران‌کننده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به روز ملی شدن صنعت نفت، افزود: رژیم منحوس گذشته نوکر استکبار بود و باید با انقلاب دشمن باشند و هر روز برای انقلاب نقشه بکشند.

محمدی‌لائینی با بیان اینکه همه نمازگزاران را به تقوا سفارش و توصیه می‌کنم، گفت: کسانی که در دنیا اهل بخشش باشند اینها در زمره افرادی هستند که نزد خداوند حق دارند.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.