پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آسمان مازندران بارانی و سرد می‌شود/ بارش برف و باران در ارتفاعات

از شنبه شب با تقویت جریانات سرد شمالی شاهد کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دمای هوا، وزش باد شدید موقتی، مواج شدن دریا و بارندگی در آسمان مازندران هستیم که بارش در ارتفاعات استان به‌صورت برف و باران است.

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، سیدمحمدرضا رضوی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از شنبه شب با تقویت جریانات سرد شمالی شاهد کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دمای هوا، وزش باد شدید موقتی، مواج شدن دریا و بارندگی در آسمان مازندران هستیم که بارش در ارتفاعات استان به‌صورت برف و باران است.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر روز یک‌شنبه ادامه دارد، افزود: این سامانه کل استان را دربرمی‌گیرد.

مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: احتمال ریزش سنگ، وقوع بهمن در مناطق مستعد ارتفاعات، کاهش دید و آسیب به پوشش خزانه برنج و گلخانه از پیامدهای این سامانه بارشی است.

این مسؤول ادامه داد: توصیه ما عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی، مقاوم‌سازی سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، پوشش گلخانه‌ها و خزانه برنج و سایر اقدامات پیشگیرانه است.

رضوی یادآور شد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز دوشنبه شاهد آسمانی نیمه‌ابری و روزهای سه‏‌شنبه و چهارشنبه آسمان استان همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.

وی در پایان گفت: دریای مازندران طی 24 ساعت آینده به‌تدریج مواج پیش‌بینی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.