تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 81220
تاریخ : ۱۶ آبان, ۱۳۹۷ :: ۱۶:۳۱
تخریب پل‌های تنکابن به دلیل بارش روز گذشته صحت ندارد


وی با اعلام اینکه تنها در دو محور آب شستگی اتفاق افتاد، یادآورشد: در محور سلیمان آباد، شانه غربی و شرقی پل غریب که به دلیل خسارت سیل اخیر در مهرماه بازسازی شده بود، به علت رانش بخشی از خاکریز احداثی، جهت حفظ ایمنی مسدود شد.

فرماندار ویژه تنکابن از بازگشایی محور سلیمان آباد در محدوده آسیب دیده "پل غریب" خبرداد و خاطرنشان کرد: با همکاری مجموعه راهداری شهرستان تنکابن و رفع مشکلات فنی، مسیر پل مجددا بازگشایی شد که در این رابطه هماهنگی‌های لازم با سرپرست استانداری و معاونین مربوط انجام شد.

حسینی جو درباره محور عبوری "پل توکله" نیز یادآور شد: پس از تخریب پل در سیل اخیر مهرماه، مسیر آبرو موقت در این محور راه اندازی شد که متاسفانه به دلیل بارش های شب گذشته و حجم آب رودخانه، لوله‌های مستقر در آن جابه جا شد و هم اکنون این محور مواصلاتی مسدود شده است.

وی با اشاره به اینکه محور فوق در حال بازسازی بوده و تا ساعات پایانی امروز تمام مسیرها بازگشایی خواهند شد، تاکید کرد: موضوع تخریب پل های شهرستان تنکابن منسوب به سیل اخیر بوده و طی بارش های 24 ساعت گذشته تخریب پل صحت ندارد.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن در مورد ترمیم پل تاریخی چشمه کیله تشریح کرد: با پیگیری معاونت عمرانی استانداری و تیم فنی استان و حضور ایشان در منطقه با همکاری واحد شهرداری عملیات بازسازی این بنای تاریخی آغاز شده است.

حسینی جو اولویت اصلی مجموعه شهرداری را حفظ بنای تاریخی پل چشمه کیله عنوان و تاکید کرد: در این رابطه مشاوران استانی و هماهنگی های ملی انجام گرفته و مجموعه فرمانداری نیز از این اقدام حمایت می کند.

وی لازمه حمایت فرمانداری از این طرح را منوط به احداث گذر موقت این مسیر با رعایت موضوعات ایمنی و کارشناسانه اعلام کرد و افزود: اقدامات باید به شکلی انجام شود که مشکلات و ترافیک شهری به حداقل ممکن کاهش یابد.

حسینی جو در پایان از قول مساعد شهرداری تنکابن مبنی بر اتمام پروژه ترمیم و بازسازی پل تاریخی چشمه کیله در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان ممکن سخن گفت و تصریح کرد: چنانچه همشهریان و شهروندان اخبار و اطلاعات را از مراجع آگاه و ذی صلاح دنبال کنند، شاهد انتشار شایعات و مطالب نادرست نخواهیم بود.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.