تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار عمومي, اخبار ويژه
شماره : 125078
تاریخ : ۹ تیر, ۱۳۹۹ :: ۱۷:۴۱
دبیر قرارگاه دانشجویی احمدی روشن بسیج دانشجویی مازندران مطرح کرد معضل زندگی 14 ساله مردم چهاردانگه با بوی بد زباله دبیر قرارگاه دانشجویی مطالبه‌گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی مازندران با انتقاد از عملکرد و وعده‌ مسئولان مبنی بر رفع نشدن معضل زباله در گویچاله کیاسر، گفت: مشخص شود آیا حل این معضل ۱۴ ساله در کیاسر، دچار باندبازی و فساد شده است یا خیر، چرا که در اذهان برخی مردم این گزاره موضوعیت جدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، نیما مهرجو در گفتوگو با ایسنا با اشاره به اینکه سال‌هاست مردم مازندران از موضوع انباشت انبوه زباله در این استان رنج می‌برند، اظهار کرد: انباشت انبوه زباله آسیب‌های بسیار جدی برای طبیعت، اکوسیستم و بافت حیوانی در مازندران به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: گویچاله چهاردانگه یکی از چندین منطقه ای که حدود ۱۴ سال با این معضل مواجه و دست و پنجه نرم می‌کند.

دبیر قرارگاه دانشجویی مطالبه‌گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان مازندران خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر مسئولان مختلفی آمده اند و رفته اند و عکس خود را با این زباله ها انداخته اند، جلوی دوربین قول رفع مشکل را داده‌اند اما متاسفانه علیرغم اینکه مشکل حل نشد بلکه روز به روز حجم زباله‌های مناطق مذکور افزایش یافته است.

مهرجو ادامه داد: در بازه های زمانی مختلف، مردم، تشکل‌های دانشجویی انقلابی استان مازندران به ویژه بسیج دانشجویی طی چندین مرحله مطالبه‌ از مسئولین مربوطه شهرستانی و اکنون با استاندار را انجام داده است.

وی در خصوص محورهای درخواست از استاندار گفت: نخست اینکه ورود فوری و جدی به این موضوع و ارائه گزارش به مردم که چه اقداماتی تا به حال برای رفع این مشکل صورت گرفته است.

دبیر قرارگاه دانشجویی مطالبه‌گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان مازندران ادامه داد: در مرحله بعد دقیقا مشخص شود وعده و وعیدهایی که مسئولان مربوط طی سال ها به مردم می‌دادند بر چه مبنایی بوده است.

مهرجو افزود: همچنین مشخص شود آیا حل این معضل ۱۴ ساله در کیاسر، دچار باندبازی و فساد شده است یا خیر، چرا که در اذهان برخی مردم این گزاره موضوعیت جدی دارد.

وی بیان کرد: مسئولین تصور کنند اگر سطل زباله کوچه محل زندگی شان فقط یک ماه تخلیه نشود، خانواده آن ها حاضر هستند در آن بوی نامناسب و انباشت زباله زندگی کنند که امثال مردم کیاسر حدود ۱۴ سال با این شرایط زندگی می‌کنند.

دبیر قرارگاه دانشجویی مطالبه‌گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان مازندران خاطر نشان کرد: امیدواریم دست اندر کاران حل این معضل، زوتر وارد میدان شوند.

گفتنی است انجمن اسلامی، بسیج دانشجویی، مجمع عدالتخواه، انجمن علمی حقوق، انجمن علمی جغرافیا، انجمن علمی محیط زیست، انجمن علمی فقه و مبانی حقوق، انجمن علمی اقتصاد و انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه مازندران، بسیج دانشجویی علوم کشاورزی ساری، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل، بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل و انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در نامه‌ای به استاندار، خواستار رفع معضل دفن و دفع اصولی زباله در کیاسر شده بودند.

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.