تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار عمومي, اخبار مازندران
شماره : 102523
تاریخ : ۲۷ شهریور, ۱۳۹۸ :: ۸:۵۹
گاوبانگی، مزرعه ماری‌جوانا در پارک ملی مازندران را لو داد گاوبانگی، مزرعه ماری‌جوانا در پارک ملی مازندران را لو داد + عکس بوته های ماری جوانا در ارتفاع حدود دو هزار متری پارک ملی پابند توسط محیط بانان کشت شد.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، مسلم آهنگری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بوته های ماری جوانا در ارتفاع حدود دو هزار متری پارک ملی پابند کشت شده بود و محیط بانان  این منطقه حفاظتی پس از کشف ، آن را در اختیار نیروی انتظامی و دادستانی شهرستان نکاء قرار دادند.

وی توضیح داد: با توجه به این که هم اکنون فصل جفت گیری مرال ها موسوم به گاوبانگی است، محیط بانان در بیشتر مناطق حفاظتی و زیست این حیوانات تحت حمایت به خصوص ارتفاعات مستقرند و در روزهای اخیر در حین گشت زنی نسبت به تردد دو نفر در پارک ملی پابند مشکوک شدند و پس از رد گیری آنها به مزرعه ماری جوانا رسیدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اظهار داشت: این نفر که مظنون به کاشت بوته های ماری جوانا و ساکن یکی از روستاهای اطراف پارک ملی پابند هستند، شناسایی شده اند و به عنوان متهم  تحت تعقیب نیروی انتظامی قرار دارند.

گاوبانگی، مزرعه ماری‌جوانا در پارک ملی مازندران را لو داد

پارک ملی پابند یکی از جاذبه‌های گردشگری شرق استان مازندران است. این پارک به وسعت حدود ۲۷ هزار هکتار به صورت جنگل‌ بکر و رویشگاه گونه‌های منحصربه‌فرد گیاهی، علفی، بوته‌ای، درختچه‌ای و زیستگاه گونه‌های شاخص جانوری نظیر مرال، شوکا و پلنگ است و به همین دلیل هم به‌عنوان پارک ملی تعیین شده است. منطقه حفاظت‌شده هزار جریب نیز در جوار این پارک قرار دارد.

ماری جوانا یک ماده مخدر گیاهی است که پس از خشک کردن گل ، دانه، برگ و ساقه های گیاه به دست می آید.

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.