تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 102505
تاریخ : ۲۷ شهریور, ۱۳۹۸ :: ۲:۵۳
تاخیر در عملیاتی کردن پژوهش‌های دانشگاه دغدغه اصلی توسعه مازندران تاخیر در عملیاتی کردن پژوهش‌های دانشگاه دغدغه اصلی توسعه مازندرانبه گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در ساری برگزار  شد، افزود: در عملیاتی کردن پژوهش های دانشگاهی عوامل متعددی دخیل است که مهم ترین آن شرایط اقتصادی و ساختارهای اجرایی کشور است.

وی همچنین مقصر دانستن صرف دستگاه های اجرایی برای اجرایی نشدن پژوهش های علمی را نادرست دانست و توضیح داد: علاوه بر نزدیکی دستگاه های اجرایی ، دانشگاه ها نیز باید در وظیفه خود بازنگری کرده و نیاز محور فعالیت کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه باید دانشگاه ها خود را به دستگاه ها نزدیک و نقش مشاور آنها را بازی کنند ، تاکید کرد: دستگاههای اجرایی هم باید این حضور را تسهیل کرده و نگاه دولت نیز بر همین اساس است.

حسین زادگان تقاضا محوری و نیاز محوری عملکرد دانشگاه های مازندران را خواستار شد و گفت : باید در بخش های مختلف استان اعم از گردشگری ، کشاورزی و صنعت دانشگاه ها وارد شوند و دستگاه ها باید ورورد دانشگاه ها را تسهیل نمایند .

وی ادامه د اد : باید دانشگاه های مازندران در حوزه گردشگری ، کشاورزی و صنعت که نیاز ضروری استان مازندران است ورود کنند و نباید پشت درهای بسته قرار بگیرند. 

استاندار مازندران پژوهش های بین المللی را مطلوب دانست و گفت: اما مهم ترین عملکرد دانشگاه رفع مشکلات و نیازهای محیط اطراف است و بدون این دانشگاه به کل از جامعه ترد خواهد شد. 

حسین زادگان افزود: انتظار ما از وزارت علوم حضور و سرکشی مستمر در استان و از دانشگاه های مازندران است و شناخت ظرفیت های استان توسط دانشگاه های استان و وزارت علوم ، پژوهش های علمی درمورد راهکارهای استفاده از ظرفیت های تجارت خارجی استان و ارتباط بین المللی مازندران با کشورهای همسایه را سرعت می بخشد.

/۱۶۵۴/۷۳۳۵

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.