- پايگاه خبري چهاردانگه - https://4dangehnews.ir -

معرفی سید کمال الدین عمادی چاچکامی

 

در دهم آذر سال 1340 در روستای چایکام از توابع شهرستان ساری متولد شدم ، دوران ابتدایی را در روستای خود و روستاهای همجوار طی کردم، برای ادامه تحصیل به ساری هجرت نموده بعد از اخذ دیپلم در سال 1361 وارد دانشکده تربیت معلم در رشته زبان شده، بعد از مدت 5 ماه به دلیل علاقه شدید به علوم حوزوی از آن انصراف داده و به حوزه علمیه امامیه ساری نزد آیت الله صدوقی مشغول به تحصیل شدم.

 chackami kamal [1]

سال دوم تحصیلی 1362 به قم هجرت نمودم تا سال 1370 مقدمات و سطح را به پایان رساندم از سال 1370 به درس خارج راه یافتم در این مقطع از افاضات آیات عظام صالحی مازندرانی و علامه جوادی آملی آیة الله لاریجانی و دیگر اساتید بهره بردم به مدت ده سال از خرمن پرفیض اساتید خارج استفاده کردم در این مدت تحقیقات مهم فقهی زیر نظر استاتید انجام داده که مورد عنایت ایشان قرار گرفت.

 

در رشته فلسفه ابتدا بدایة الحکمة را نزد آیت الله ممدوحی کرمانشاهی خواندم. سپس منظومه منطق و حکمت را نزد آیت الله طاهری مازندرانی خوانده‌ و در پایان در درس اسفار حکیم عالیقدر جوادی آملی شرکت نمودم که بیش از 2 سال موفق به ادامه آن نشدم.

 

درس عرفان را با اشاره حکیم متاله عارف بزرگ علامه حسن‌زاده آملی نزد ایشان آغاز نمودم با آنکه مقدمات عرفان نظری را نخوانده بودم به تشخیص استاد در درس مصباح الانس ایشان شرکت نمودم که به مدت دو سال فیض برده‌ام. سپس به دلیل بیماری استاد به امر ایشان نوار درس فصوص را پیگیری نمودم.

 

 از ابتدای ورود به حوزه مقدس قم علاقه به تحقیق و نوشن داشتم. لذا در موضوعات گوناگون تحقیقاتی انجام داده‌ام که برخی از آنها چاپ و برخی به صورت مقاله در همایشهای علمی ارائه گردیده است که لیست تفصیلی آن در ارائه گردیده است.به دلیل شرکت فعال در درس خارج حضرت استاد آیت الله صالحی مازندرانی و تالیف مقالات علمی متعدد زیر نظر آن استاد به دریافت گواهی اجتهاد در سال 1374 نائل شده‌ام.

 

در ضمن تحصیل به تدریس دانشگاهی و همچنین علوم حوزوی پرداختم. کتاب بدایه الحکمه برای جمعی از طلاب دو دوره تدریس نمودم و همچنین کتاب اصول الفقه و مکاسب محرمه شیخ انصاری برای برخی از طلاب تدریس کرده‌ام و درسال 1389در رشته فقه پایان نامه ارشد(سطح سه حوزه) خود را با عنوان «رسالة فی قاعدة لاتعاد»با راهنمائی حضرت استاد آیة الله صادق لاریجانی(آملی) مدظلّه العالی دفاع نمودم و به کسب درجه عالی موفق شده ام و همچنین در سال 1392 با راهنمائی حضرت استاد آیة الله دکتر مجید حیدری فر (دامت برکاته) رساله دکتری (سطح چهار) را با عنوان«بررسی تطبیقی رویکرد المیزان و مواهب الرحمان نسبت به روایات تفسیری» دفاع نمودم و با کسب نمره هجده ونیم  به درجه عالی موفق شدم.

 

کتاب

1-آزادی از منظر قرآن

2- ‎آیات قرآن در زمینه بهداشت

‎3- ادب فهم قرآن

‎‎ ‎4- بررسی روایات طب النبی

‎5- تفسیر علمی

‎6- جوشش دانش

‎7- حزن سرمد

‎8- حماسه زینبی

‎9- سیره خضر نبی

‎10- ‎گلستان عجایب

11- مبانی ولایت فقیه

12- معاد

13- مفاتیح الحیات

14- نهج الحیاه

 

مقاله

‎ ‎1- اهلیت کیفری دختران

 

2- ‎بهداشت روان در نهج البلاغه

 

3- ‎راهبردهای تأمین سلامت

 

4- ‎سلامت روان

 

5- ‎کرامت محور مشاوره

‎6- نقش انتظار

 

منبع: پایگاه اندیشوران