- پايگاه خبري چهاردانگه - https://4dangehnews.ir -

آمریکا با هزینه‌های میلیاردی مقابل ایران دشمن شکست‌خورده است/ شهدا برای‌مان عزت و امنیت آوردند

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی لائینی جمعه‌شب در مراسم هفتمین شب خاکسپاری شهید مدافع حرم، رضا حاجی‌زاده در مصلای میربزرگ، اظهار کرد: شهدا با خداوند معامله کردند و کسی جز خالق هستی ارزش والای معامله آنها را نمی‌داند.

وی با بیان اینکه اگر شهدا یک جهاد کردند پدر و مادر آنها دست به دو جهاد و همسرشان دست به سه جهاد زدند، افزود: فراق فرزند بسیار سخت است و رضایت فرزندان توسط والدین برای انجام جهاد در راه خداوند جهاد اول است همچنین انتظار بازگشت بدن‌های آنها بعد سال‌های سال دوری از خانه و خانواده جهاد دوم خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در مردم مازندران تصریح کرد: همسران شهدا برای بزرگ کردن و تربیت فرزندان‌شان بدون حضور پدر دست به جهادی دیگر زدند و علاوه بر دو جهاد، جهاد سوم را خلق کردند.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید برای شهدا، خانواده آنها، خاندان ایثار و شهادت ارزش و اعتبار بسیار زیادی قایل شویم، بیان کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس مقابل دشمنان بعثی و برای حفظ اسلام، خاک، ناموس و وطن به میدان رفتند و امروزه شهدای مدافع حرم در خارج مرزها برای دفاع از اهل بیت عصمت و طهارت جان خود را به کف گرفتند.

محمدی‌لائینی با بیان اینکه امروزه مازندران در وضعیت قرمز کرونا [1]یی قرار دارد و همه شهرهای آن با کرونا [1] دست و پنجه نرم می‎کنند، ادامه داد: وظیفه همه ما است تا برای حفظ جان خود و دیگران پروتکل بهداشتی و شیوه‌نامه‌ها را رعایت کنیم، شیوه‌نامه‌ها در دستور کارمان باشد و با رعایت فاصله اجتماعی، مجالس عزا، عروسی، دعوت و تجمعات را برگزار نکنیم البته در این بین باید گفت که ستاد کرونا [1] هم برای تصمیم‌گیری‌ها سر در گم است.

وی با اعلام اینکه بهای خون شهید بسیار فراوان است، خاطرنشان کرد: خداوند برابر شهیدان مجاهد اعلام می‌کند که جان‌شان را خریدارم و به آنها بهشت برین می‌دهم همچنین باید گفت که در توصیف یک خانه بهشتی، تمام قصرها و زیبایی دنیا به نشاط، زیبایی و زینت آنجا نمی‌ارزد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران بیان کرد: خداوند قیمت شهدا را بسیار عظیم دانسته و فوز عظیم و بهشت برین به آنها می‌دهد.

این مسؤول ادامه داد: شهدا برای‌مان امنیت، عزت، اقتدار، شرافت، استقلال و احیای اسلام آوردند و خدمات بسیار عظیم ارائه کردند البته خدمات ارزنده شهدا نه تنها در زمان زندگی بلکه بعد آن نیز جاری و ساری است.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه آمریکا [2] در تحریم‌ها، جنگ نرم و جنگ‌های مختلف با ایران هزاران میلیارد هزینه کرده ولی در نهایت پیروز اصلی ایران استف تصریح کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند که قیمت یک انسان به همت اوست البته بعضی مدیران امروزه در زندگی دنیایی به دنبال میز، پست و مقام هستند و سالیان سال به دنبال آن بوده، بعد سال‌ها تلاش برای حفظ آن شبانه‌روز نمی‌شناسند ولی بعد سال‌ها حضور در آن سمت یادی از خدمت به خداوند و خدمت به خلق نمی‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه شهدا به دنبال استقلال، امنیت، اقتدار اسلام و عظمت برای جمهوری اسلامی بودند، گفت: شهید با سه معیار همیشه سرآمد هستند، بهایی که خداوند برای آنها قرار داده است، بازدهی که در جامعه دارند و همت بالای‌شان ویژگی‌های ارزشمند ماندگار خواهد بود.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه ارزش‌ شهدا بسیار بالاتر و والاتر از بیان مسائل دنیوی و ویژگی‌های دنیایی است، اظهار کرد: شهدا برای ادای تکلیف راهی جبهه‌ها شده تا در نهایت عاقبت‌شان در دنیا و آخرت به شهادت ختم شده و به فوز عظیم رسیدند.

 /۸۶۰۱۲/ج