- پايگاه خبري چهاردانگه - https://4dangehnews.ir -

انهدام شرکت هرمی «یونیک فایننس» در مازندران

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، با سعی و‌ تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) مازندران در یک اقدام اطلاعاتی لیدرهای اصلی شبکه هرمی یونیک فایننس (unique Finance) دستگیر شدند.

این شرکت کلاهبرداری که با دورنمای کاذب با عکس در کنار خودروهای گران‌قیمت و لوکس و مناطق لاکچری، جهت اغفال مردم برای سرمایه گذاری با سودآوری کلان و همچنین با برگزاری جلسات متعدد و‌ دیدار با تعداد زیادی از هموطنان در شهر های همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، کرج، اصفهان، شیراز، زنجان، گلستان و گیلان با هدف تبلیغ و جذب گسترده به بهانه سرمایه‌گذاری در شرکت‌های معروف دنیا مانند Apple، BmW و … زیرشاخه‌های زیادی را به‌کارگیری کردند.

هدایت‌کنندگان این شبکه در کشورهای ترکیه و امارات(دبی)، موج داخلی را راهبری و خط مشی آنان را مشخص می‌کردند.

برخی از لیدرهای آنان در شهرستان‌های تنکابن اقدام به شبکه سازی زنجیره انسانی کرده و با دریافت وجه از افراد به عنوان سرمایه‌گذار، مبالغ را به دلار تبدیل کرده و به خارج از کشور انتقال می‌دادند.

تعداد افرادی که توسط این لیدرها جذب شدند بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر در مازندران است که افراد دستگیر شده در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

در پایان بر لزوم دقت نظر مردم در مواجهه با شرکت‌های هرمی تاکید می‌شود و التزام به مبانی قانونی کشور و مراجع مورد وثوق، مطمئن و متعهد برای سرمایه‌گذاری بهترین راه برای امنیت سرمایه شهروندان است و اعتماد به سایر راه‌ها همچون شرکت‌های هرمی، چیزی جز پشیمانی و هدر رفت سرمایه رابه دنبال نخواهد داشت؛ لذا از شهروندان خواسته در صورت شناسایی و برخورد با این‌گونه شرکت‌های سودجویانه مراتب را به دستگاه‌های مربوطه گزارش کنند.

 /۳۱۴۱/ج/و