کد خبر:130518
پ
۱۳۹۹۰۶۲۶۰۰۰۰۴۶_Test_PhotoN.jpg

۴ هزار و ۲۲۴ واحد مسکن ارزان برای کارگران در مازندران ساخته می‌شود

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، کامران اصغری سه‌شنبه شب در ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، مدیرکل راه و شهرسازی استان، مدیران کل دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، کامران اصغری سه‌شنبه شب در ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، مدیرکل راه و شهرسازی استان، مدیران کل دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، رئیس اتاق تعاون مازندران و تشکلات خانه کارگری، ساختمانی و کارفرمایی استان به میزبانی بهزیستی مازندران برگزار شد، با اشاره به اینکه ۱۰ دستگاه اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان هستند، اظهار کرد: تصمیمات خوبی در این شورا گرفته که تاکنون ۹۸ درصد مصوبات اجرایی شده است.

وی از انعقاد تفاهم نامه بین وزارت تعاون و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن ویژه اقشار آسیب‌پذیر در سطح کشور خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از ابلاغ بخشنامه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درخصوص ارتقای پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد در نظام اداری به تمامی کارکنان و ادارات شهرستان‌های تابعه اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران در راستای برنامه هشتم دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری موضوع مصوبه شورای عالی اداری خبر داد.

این مسؤول با اشاره به رونمایی از سامانه‌های شفافیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دستگاه‌ها نظارت داشته باشند تا سامانه شفافیت و پنجره واحد به درستی اجرا شود.

اصغری با اشاره به اینکه تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شفافیت در پرداخت تسهیلات است، بیان کرد: در بخش تسهیلات کارا از سال ۹۶ تاکنون تسهیلات زیادی به روستائیان از صندوق توسعه ملی توسط بانک های عامل پرداخت شد.

وی تامین مسکن را از اساسی‌ترین نیاز یک خانواده اعلام کرد و گفت: ساخت و تهیه مسکن برای قشر آسیب‌پذیر با توجه به شرایط موجود در جامعه سخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه برای ساخت مسکن که سه قشر آسیب پذیر حوزه کارگری شامل کارگران شاغل، کارگران بازنشستگان و مقرری بگیران سازمان تامین اجتماعی را در برمی‌گیرد، اظهار کرد: قشر زحمتکش کارگر با حداقل دستمزد دچار مشکلات زیادی هستند که نیاز بوده توجهی ویژه‌ای به این قشر شود.

این مسؤول با اعلام اینکه جلسات زیادی برای بهتر اجرا شدن این تفاهم‌نامه و تعهدات با مسؤولان اداره کل راه و شهرسازی در استان برگزار شده است، ادامه داد: در مجموع ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مناسب و ارزان قیمت و مقرون به صرفه به صورت ملی در شهرهای هدف و استان‌های کشور برای قشر کارگری ساخته می‌شود.

اصغری سهم استان مازندران از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را ۴ هزار و ۲۲۴ واحد مسکونی برای سه قشر کارگری طی سه سال اعلام کرد و گفت: این افراد از بین کسانی که در سامانه طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند و شرایط لازم رو داشتند، مشخص شدند که از این تعداد ۹۹ واحد برای زنان سرپرست خانوار کارگر و ۲۶۴ واحد برای دهک یک تا سه کارگری در نظر گرفته شده است و برش شهرستانی متناسب با جمعیت شهرستانی تعیین شد.

*تعیین یک شعبه از هر بانک برای استفاده افراد دارای معلولیت

مدیرکل بهزیستی مازندران نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری همایش استانی شهرداران و همچنین جلسه‌ای با نظام مهندسی استان در حوزه مناسب سازی گفت: یکی از مهمترین رویکردهای اداره کل بهزیستی مازندران اهتمام ویژه در خصوص مناسب سازی اماکن و معابر عمومی در دستگاه های دولتی است.

فرزاد گوهردهی با اشاره به اینکه مناسب‌سازی تنها برای افراد دارای معلولیت نیست افزود: بر اساس برآوردها حدود ۳۵ الی ۴۰درصد از افراد جامعه نیازمند استفاده از امکانات مناسب سازی هستند بنابراین سالمندان، کودکان و  زنان باردار از جمله گروه هایی هستند که موقتا یا دائما نیاز به استفاده از امکانات مناسب سازی شده پیدا خواهند کرد.

گوهردهی با اشاره به اینکه مازندران دومین استان کشور از نظر رشد سالمندی است تصریح کرد: با توجه به اینکه جامعه به سمت سالمندی پیش می‌رود ضروری است تا برنامه‌ریزی صحیحی جهت فراهم نمودن امکانات برای حضور مناسب و موثر سالمندان در فضاهای عمومی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت مناسب ادارات کل از نظر رعایت استانداردهای مناسب سازی تصریح کرد:  انتظار می‌رود در ادارات شهرستان‌ها نیز باوجود فرسودگی ساختمان‌ها یا مشکلات مربوط به عدم تملیک، نهایت تلاش برای سهولت دسترسی پذیری افراد دارای معلولیت بکار گرفته شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران خواستار تعیین یک شعبه از هر بانک در شهرستان‌ها برای استفاده افراد دارای معلولیت شد و خاطرنشان کرد: به پیشنهاد بهزیستی مازندران طراحی ATM  مخصوص نابینایان در دستور کار قرار گرفته که این موضوع با استقبال خوب ریاست محترم سازمان بهزیستی  روبرو شده است.

به گزارش فارس، در این جلسه هریک از مدیران کل حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و تلاشهای دستگاه مربوطه ‏به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.‏

 /۸۶۰۱۸/ع/و


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید