کد خبر:130971
پ
۳۵۱۴۴۹۰.jpg

۴۰ کیلومتر از رودخانه های تنکابن ساماندهی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر حسینی جو بعدازظهر پنجشنبه در مراسم معارفه مدیر منابع آب شهرستان، گفت: آب یکی از موضوعات اصلی واساسی غرب مازندران است زیر باید ساخت‌های آن مهیا شود. وی بابیان اینکه ما زیر ساخت‌های آب در استان به ویژه در غرب مازندران از یک عقب ماندگی تاریخی برخوردار است گفت: […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر حسینی جو بعدازظهر پنجشنبه در مراسم معارفه مدیر منابع آب شهرستان، گفت: آب یکی از موضوعات اصلی واساسی غرب مازندران است زیر باید ساخت‌های آن مهیا شود.

وی بابیان اینکه ما زیر ساخت‌های آب در استان به ویژه در غرب مازندران از یک عقب ماندگی تاریخی برخوردار است گفت: با تلاش وپیگیری مضاعف باید این عقب ماندگی را جبران کنیم.

حسینی جو با اشاره به وقوع سیلاب‌های مکرر در غرب مازندران تصریح کرد: در هر سیل دغدغه ما تخریب سر دهنه‌های سنتی وسازه های تقاطعی است انتظار داریم این سازه بازسازی و مدرن شده و کشاورزان ما پس از هر بارندگی نگرانی و دغدغه تأمین آب را نداشته باشند.

فرماندار تنکابن با ابراز رضایت از عملکرد آب منطقه‌ای مازندران و مدیریت منابع آب شهرستان در زمینه مدیریت سیلاب در سال‌های اخیر گفت: در طی دو سال گذشته حدود ۴۰ کیلومتر از رودخانه‌های این شهرستان لایروبی و ساماندهی شده که نتایج این اقدام کاهش خسارت سیل در منطقه بوده به طوری که در بارندگی‌های ۱۸۰ الی ۲۰۰ میلی متر در بازه زمانی کمتر از ۲۴ ساعت ما شاهد خسارت سیلاب نبودیم لذا انتظار داریم اقدامات پیشگیرانه آب منطقه‌ای و دیگر دستگاه‌ها در زمینه سیل تداوم یافته تا نگرانی و دغدغه مردم به هنگام وقوع سیلاب کاهش یابد.

نیری معاون بهره برداری آب منطقه‌ای مازندران: با تشریح برنامه‌های بخش آب استان به ویژه در حوزه بهره برداری وصیانت از منابع آبی گفت: در بخش مجاری آبی مدیریت رودخانه به ویژه کنترل سیلاب در اولویت برنامه‌های آب مازندران قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه در سال جاری با استفاده از بند “و “تبصره ۸ قانون بودجه اقدامات خوبی در زمینه لایروبی و ساماندهی ودیواره سازی و هم چنین آزاد سازی بستر انجام شد امیدواریم با حمایت فرماندار و هم چنین دستگاه قضائی و انتظامی فعالیت‌های مهندسی رودخانه را توسعه داده تا شهرها و روستاهای ما از خطرات سیلاب ایمن شوند.

نیری مشارکت مردم در بخش آب را بسیار مهم و ضروری خواند و یاد آور شد حفظ منابع ومجاری آبی و بهره‌برداری و نگهداری از آنها بدون مردم میسر نیست.

در این مراسم حاتمی به عنوان مدیر منابع آب تنکابن معرفی شد.

کد خبر ۵۰۳۲۰۹۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید