پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گفتگو با حجت الاسلام سیدی رییس ستاد یادواره شهدای بخش چهاردانگه

با قرار گرفتن در استانه برگزاری یاد واره شهدای بخش چهاردانگه پایگاه خبری چهاردانگه گفتگویی با حجت الاسلام سیدی رییس ستاد یادواره شهدای بخش چهاردانگه انجام داده است که با هم این گفتگو را مطالعه می کنیم:

3

 

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه: با قرار گرفتن در استانه برگزاری یاد واره شهدای بخش چهاردانگه پایگاه خبری چهاردانگه گفتگویی  با حجت الاسلام سیدی رییس ستاد یادواره شهدای بخش چهاردانگه انجام داده است که با هم این گفتگو را مطالعه می کنیم:

 

 پایگاه خبری چهاردانگه: ضمن تشکر از جنابعالی به خاطر وقتی که در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه قرار دادید تا پیرامون برگزاری یادواره شهدای بخش چهاردانگه اطلاعاتی در اختیار خوانندگان این سایت قرار بدهیم؟ به عنوان اولین سوال بفرمایید هدف از برگزاری یاد واره شهدا چه می باشد؟

 

حجت الاسلام سیدی:من هم از اطلاع رسانی خوب شما در باره فعالیت یادواره شهدای بخش چهاردانگه تقدیر می نمایم. شهدا نشانه راه ما هستند تا ما راه را گم نکنیم.  برگزاری این یادواره ها  چراغ فروزانی هستند که خاموش نمی شود و جوانان نیز یاد می گیرند برای رسیدن به الله باید شهدا را بشناسند و هماند آنها عمل نمایند . تا موقعی که ما این مشعل و راهنما را روشن نگه داریم به بیراهه نخواهیم رفت.

 

تمام تحرک و فعالیت دشمنان این است که این نشانه و این فانوس راهنما را خاموش کنند . اما هرگز قادر به این کار نخواهند شد. چون طبق آیه قرآن شهدا همیشه زنده هستند.

 

 پایگاه خبری چهاردانگه: یادواره شهدای بخش چهاردانگه امسال در چه زمانی و در کجا برگزار می گردد؟

 

حجت الاسلام سیدی:  امسال سیزدهمین یادواره شهدای بخش چهاردانگه در روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ در روستای چورت برگزار می شود. و حجت الاسلام شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس سخنران این مراسم می باشد.

 

 پایگاه خبری چهاردانگه: بخش چهاردانگه چه تعداد شهید به کشور اسلامی تقدیم کرد؟

 

حجت الاسلام سیدی: بخش چهاردانگه ۲۱۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم نموده و دو شهید  مدافع حرم نیز داریم. شهید سالخورده از روستای واوسر و همسر شهید رادمهر که از روستای ترکام می باشد و ایشان را هم افتخار چهاردانگه می دانیم.

 

مبنای اینکه شهیدی از چهاردانگه است این بود که پدر شهید از بخش چهاردانگه بود گرچه به علتی مهاجرت نموده باشد.

 

 پایگاه خبری چهاردانگه:  انتخاب میزبان یادواره شهدای بخش چهاردانگه به چه صورت است؟

 

حجت الاسلام سیدی: ما چهاردانگه را به سه قسمت نمودیم و هرسال یادواره شهدا در یکی از این قسمت ها انجام می گیرد. یک سال گرماب میزبان است. یکسال دهستان چهاردانگه و یک سال دهستان پشتکوه. روستاهای که در خواست میزبانی دارند درخواست خود را به ستاد یادواره می دهند و ستاد یک روستا را برای میزبانی انتخاب می نماید.

 

پایگاه خبری چهاردانگه: آیا در زمینه شناسایی آزادگان و جانبازان منطقه تا کنون توسط ستاد یادواره شهدای بخش چهاردانگه اقدامی انجام شده است؟

 

حجت الاسلام سیدی: متاسفانه تا کنون در این زمینه کاری انجام نشده است. زندگینامه ۲۱۰ شهید بخش چهاردانگه آماده شده است بعد از انتشار آن اقدام به شناسایی آزادگان و جانبازان و ایثارگران و رزمندگان منطقه خواهیم نمود. جانبازان شاخصی همانند حجت الاسلام مرتضوی و آقای یزدانی نداریم که از هر دو چشم نابینا هستند. انشا الله برنامه ای برای معرفی این عزیزان داریم.

 

پایگاه خبری چهاردانگه:بخش چهاردانگه سرداران به نامی مانند سردار کمیل کهنسال و سردار ملکی دارد که در سطح کشور شناخته شده اند آیا برنامه ای برای تجلیل این سرداران در برنامه دارید؟

 حجت الاسلام سیدی: این سرداران بزرگواری که نام بردید که از افتخار چهاردانگه  و مازندران و ایران هستند چنان تواضعی دارند که حاضر نیستند چنین کاری برای آنها انجام بگیرد. حتی سخنرانی در این مراسم را نپذیرفتند . گرچه همیشه کمک کار ما در ستاد یادواره شهدای بخش چهاردانگه هستند و در یادواره شهدای بخش حضور پیدا می کنند.

 

پایگاه خبری چهاردانگه:چه چالش که در برگزاری یادواره شهدای بخش چهردانگه دارید؟

 

حجت الاسلام سیدی: هنوز نتوانستیم وحدت رویه ای بین برگزاری یادواره شهدای محلی با یادواره شهدای بخش چهاردانگه برقرار نماییم. یادواره شهدای محلی در چه فصلی و چه زمانی برگزارشود تا بتواند اقشار جوان بیشتری جدب نماید.

 

 پایگاه خبری چهاردانگه: یکی از انتقاداتی که به یادواره شهدای بخش چهاردانگه واقع است ، سمت و سوی یادواره شهدای بخش چهاردانگه از فرهنگی به سمت عمرانی رفته است.

 

حجت الاسلام سیدی: به هیچ عنوان ستاد یادواره شهدای بخش چهاردانگه به فعالیت های خدماتی و عمرانی نمی پردازد و فقط کار فرهنگی انجام می دهد. کارهای عمرانی توسط بخشداری و شورای اسلامی و دهیاری پرداخته می شود. به هیچ عنوان در این فعالیت عمرانی حق هیچ روستایی گرفته نمی شود و به روستای میزبان داده نمی شود بلکه یک بودجه ابی اضافی برای این امر از سوی دستگاه ها پرداخت می شود. گرچه ما هم می خواهیم به یمن برکت یادواره شهدا ذایقه مردم با فعالیت عمرانی نیز شیرین تر شود.

 

 پایگاه خبری چهاردانگه: کار تبلیغات محیطی  برگزاری یاد واره شهدا بخش چهاردانگه  چه موقع شروع می شود؟

 

حجت الاسلام سیدی: کار تبلیغات محیطی یک هفته قبل از برگزاری یادواره شهدا شروع می شود. ما در سطح شهر ساری، شهر کیاسر در مسیر جاده ساری کیاسر در تاکام، در گرماب و در تلمادره با نضب بنر تبلیغات را انجام می دهیم. قرار شد امسال  روستاهای مسیر در عبور روستا با نصب عکس شهید روستا و پارچه اقدام به برگزاری ایستگاه صلواتی نمایند.

با تشکر از جنابعالی

 

 

3 نظرات
 1. کیاسری می گوید

  جناب اقای سیدی بزرگوار یادواره شهدا اصلا بویی از فرهنگ و مبانی گفتمان امام و انقلاب نداره انتقاد چهاردانگه نیوز بجا بود
  مسائل عمرانی و حاشیه ای در برنامه یادواره بیشتر از مسائل فرهنگی ترجیح داده می شود
  ما که ادعا داریم رهرو راه شهدا هستیم پشتیبان انقلاب و امام خامنه ای کجا در یادواره رو شنگری می کنید گزارش بدین
  کجا به مسائل روز می پردازید

 2. حمید فضلی می گوید

  با سلام خدمت حجت السلام سیدی جا دارد از زحمات ستاد یادواره شهدا بخش چهاردانگه که بنده از نزدیک شاهد زحمات این عزیزان بوده ام تقدیر و تشکر بعمل می آید . با آروزی توفیق روز افزون خدمت شما بزرگواران

 3. چهاردانگه اي می گوید

  با سلام و تشکر از زحمات ستاد در برگزاری مراسم شهدا ، به نظر می رسد بعضی از عملکردها در چند سال اخیر قابل تامل است . دیده شده با وجود ظرفیت لازم در دل روستاهای میزبان از مساجد و … ، مراسم را خارج از روستا برگزار می نمایند تا بتوانند مراتع را در اختیار بگیرند . کیلومترها جاده ، لوله اب شرب و ده ها تیر برق می کارند در حالیکه بعد مراسم احدی در ان محیط سکنی ندارند. روی اسفالت روستای میزبان دوباره اسفالت می کشند در حالیکه در بسیاری از روستاهای منظقه مردم ارزوی اسفالت را به گور برده و برای یک تیر برق یا چند متر لوله اب شرب سالها منتطر می مانند . امید است مسئولین با دقت بیشتری به امور بپردازند تا به نام شهید بر خلاف خط و مشی شهید عمل نشود . در یادوارهها فقط اهداف شهدا ، وصایای انها و وظایف ما در قبال خون پاک انها مد نظر باشد نه چیز دیگر . « با این همه ان رنج شما گنج شما باد »

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.