پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کوهنورد ایتالیایی در ارتفاعات قله دماوند نجات یافت

0

جمشید نیک زاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پی تماس و درخواست کمک با مرکز ۱۱۲ هلال احمر مبنی بر سرمازدگی و گم شدن «آلبرت زونی» کوهنورد ۲۹ ساله ایتالیایی در مسیر صعود به قله دماوند، بلافاصله تیم امداد و نجات تخصصی کوهستان پایگاه رینه به منطقه اعلام شده اعزام شد.

وی افزود: تماس اولیه درخواست کمک برای این کوهنورد ایتالیایی در ساعت ۲۲ چهارشنبه شب در سامانه ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ثبت و بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه نجاتگران این جمعیت مستقر در پایگاه امداد کوهستان رینه به منطقه اعزام شدند و پس از دسترسی به مصدوم، وی را منتقل کردند.

رئیس جمعیت هلال احمرآمل گفت: این گردشگر و کوهنورد ایتالیایی از چندی قبل به عنوان گردشگر در ایران حضور داشته و از روز چهارشنبه ۱۲ شهریور برای صعود به قله دماوند وارد منطقه لاریجان و شهر رینه شد.

نیکزاد ادامه داد: با توجه به اینکه مسیرهای اصلی مختلف صعود به سمت قله دماوند بسته بود و با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این کوهنورد از یک مسیر فرعی به سمت قله حرکت کرده و حوالی ساعت ۲۲ شب دچار سرمازدگی شده و مسیر را گم کرده بود.

به گفته نیکزاد: پس از حضور تیم امداد و نجات تخصصی کوهستان پایگاه رینه در مسیر قله در کمتر از ۳ ساعت، کوهنورد ایتالیایی را پیدا و در سلامت به پایین قله منتقل کردند.

وی اظهارکرد، کوهنورد ایتالیایی پس از نجات از این حادثه، و با اشاره به اینکه مسیرهای صعود به قله بسته بود اما تیم‌های امداد و نجات به وظایف خود عمل کرده و بلافاصله برای نجاتشان وارد منطقه شدند، از عملکرد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

نیک زاد یادآورشد: پس از صورتجلسه در پاسگاه رینه، کوهنورد ایتالیایی صبح پنجشنبه تحویل فدراسیون کوهنوردی در رینه بخش لاریجان آمل شد.

کد خبر 5014662
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.