کد خبر:135591
پ
وقوع 11 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های ساری/ حریق 21 هکتار

وقوع 11 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های ساری/ حریق 21 هکتار از جنگل‌های ساری را بلعید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد حجازیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با آتش‌سوزی‌های جنگل‌های شهرستان ساری اظهار کرد: از روز پنج‌شنبه هفته قبل تا شب گذشته تعداد ۱۱ فقره آتش سوزی در جنگل‌های ساری اتفاق افتاد که همه آنها به طور کامل مهار شده است. وی با بیان اینکه در […]

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد حجازیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با آتش‌سوزی‌های جنگل‌های شهرستان ساری اظهار کرد: از روز پنج‌شنبه هفته قبل تا شب گذشته تعداد ۱۱ فقره آتش سوزی در جنگل‌های ساری اتفاق افتاد که همه آنها به طور کامل مهار شده است.

وی با بیان اینکه در این ۹ فقره آتش‌سوزی حدود ۲۵ هکتار از جنگل‌های مرکز مازندران دچار حریق شد، گفت: بیشتر آتش‌سوزی‌ها ساری در جنگل‌های دودانگه اتفاق افتاده است و البته در جنگل‌های چاچکام چهادانگه نیز آتش‌سوزی وسیع بوده است.

رئیس منابع طبیعی شهرستان ساری با اشاره به اینکه آتش‌سوزی‌ها از نوع سطحی، تنه‌ای و تاجی بوده است، به تشریح جزئیات این آتش‌سوزی‌ها پرداخت و گفت:  حدود ۱۰ هکتار از جنگل‌های روستای جیجاد (موسوم به کولم)، ۵ هکتار در روستای چاچکام، حدود ۵ هکتار از جنگل‌های روستای اجارستاق، ۲ هکتار از جنگل‌های روستای کلقوچال، ۳ هزار مترمربع از  جنگل‌های روستاهای پراء، امره و احمدآباد، حدود ۳/۵ هکتار از جنگل‌های روستای پارت‌کلا (اشتارقلعه، شن چال و دارکاله) و یک هزار مترمربع از روستای بولا (ارس‌کن) در ۴ روز اخیر دچار آتش‌سوزی شده است.

حجازیان با بیان اینکه علت این آتش‌سوزی‌ها عوامل انسانی و در پی بی احتیاطی در آتش زدن زمین‌های زراعتی و همچنین روشن کردن آتش توسط شکارچیان و گردشگران بوده است، یادآور شد: انتظار می‌رود که مسافران، گردشگران و همه مردم در صورت برافروختن آتش در جنگل‌ها حتما نسبت به خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند چرا که با توجه بر وجود برگ‌های پائیزی و خشک بودن سطح زمین و وزش باد، امکان شعل‌ ور شدن آتش وجود دارد.

وی همچنین از نیروهای داوطلب مردمی، بخشداری‌ها، نیروی انتظامی، فرمانداری و آتش‌نشانی ساری، شرکت صنایع چوب و کاغذ و فریم، هلال احمر و بسیج و سپاه که در مهار آتش سوزی‌های جنگل‌های شهرستان ساری در روزهای اخیر تلاش‌های بسیاری داشته اند، تشکر و قدردانی کرد.

 /۸۶۰۴۱/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194