پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

واحدهای صنفی شهرستان‌های قرمز مازندران تعطیل می‌شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که تمامی محدودیت‌های کرونایی از جمله تعطیلی مشاغل غیرسطح یک باید در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی استان اجرا شود.

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: دکتر سیمین بابایی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اساس پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مشاغل به جز سطح یک که شامل واحدهای بهداشتی ، درمانی ، نانوایی ها و دیگر تامین کنندگان نیازمندی های اولیه مردم است باید از فردا پنجشنبه در شهرستان های ساری ، آمل ، رامسر و سوادکوه شمالی به اجرا گذاشته شود.

وی بر ضرورت نظارت دقیق دستگاه های متولی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان های دارای وضعیت قرمز مازندران تاکید کرد و گفت : مشاغل سطح دو و سه تنها زمانی که وضعیت این شهرستان ها به نارنجی تغییر یابد ، اجازه فعالیت خواهند داشت .

دکتر بابایی افزود : هیچ یک از مشاغل به جز سطح یک در شهرستان های قرمز حق فعالیت ندارند و دستگاه های نظارتی طبق مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا موظف به برخورد قانونی با متخلفان هستند.

وزارت بهداشت در تازه ترین ارزیابی خود از وضعیت کرونایی شهرستان های مازندران ، اعلام کرد که وضعیت ساری ، آمل ، رامسر و سوادکوه شمالی از نارنجی به قرمز تبدیل شده است.

همچنین بر اساس این ارزیابی ، وضعیت پنج شهرستان میاندرود ، فریدونکنار ،  سواد کوه ، سیمرغ و بابلسر که پیش از این زرد بود ، به نارنجی تبدیل  شده است.

در حال حاضر وضعیت ۱۸ شهرستان مازندران نارنجی و چهار شهرستان دیگر هم قرمز است.

طبق گزارش رسمی دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل طی یک هفته گذشته حدود ۸۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند و آمار مجموع بستری ها هم با وجود ترخیص شدن صدها نفر در حال حاضر یکهزار و ۲۰۹ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی در شهرستان های با وضعیت نارنجی هم اظهار داشت : فعالیت مشاغل دو و سه در این شهرستان ها از صبح تا ساعت ۱۸ عصر است ضمن این که ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد همانند شهرستان های قرمز در این مناطق هم اعمال خواهد شد.

وی افزود : همچنین ورود خودروهای دارای پلاک غیر بومی به شهرهای هارای وضعیت نارنجی مانند شهرهای قرمز ممنوع است و خودروهای دارای پلاک بومی نیز بدون مجوز تعریف شده حق خروج از شهرهای نارنجی و قرمز را ندارند و در صورت رعایت نکردن این محدودیت ها ، جریمه های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برای متخلفان اعمال خواهد شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا برای ورود خودروهای دارای پلاک غیربومی به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان بابت هر ۲۴ ساعت ماندگاری جریمه تعیین کرده است. جریمه خروج خودروهای دارای پلاک بومی بدون مجوز هم به همین ترتیب اعمال خواهد شد.

دکتر بابایی گمانه زنی در باره کاهش محدودیت های تردد و مشاغل در شهرستان های با وضعیت نارنجی را رد کرد و گفت : تاکنون هیچ دستورالعمل جدیدی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تغییر محدودیت های کرونایی در شهرستان های دارای وضعیت نارنجی ابلاغ نشده است ، در نتیجه پروتکل ها همانند سابق باید اعمال شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت : استان مازندران در شرایط فعلی با روند آرام شیوع کرونا مواجه است و با عادی انگاری گذشته احتمال افزایش آمار بیماران وجود دارد و همچنان خطر ورود به پیک موج سوم بر سر استان قرار دارد.
وی افزود : اگر مردم به خصوص واحدهای صنفی محدودیت های کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی را به طور جدی عملیاتی نکنند، احتمال قرمز شدن وضعیت سایر شهرستان ها وجود دارد و کل مازندران را به سمت وضعیت قرمز پیش خواهد برد.
براساس گزارش روز چهارشنبه دهم دی ماه ۹۹ دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در ۲۴ ساعت اخیر ۲۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ از سوی این دو دانشگاه شناسایی شدند که سهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران که ۲۱ شهرستان از ۲۲ شهرستان را تحت پوشش دارد  ۱۷۳ بیمار و دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز ۳۲ بیمار جدید بوده است.
علاوه بر این در ۲۴ ساعت اخیر ۱۹۲ بیمار کووید۱۹ نیز پس از بهبود نسبی از بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ترخیص شدند که سهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۱۵۶ بیمار و دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز  ۳۶ بیمار بهبود یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.