پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

هر نوع ساخت وساز در پارک‌ ملی پابند خلاف قانون است/ محیط زیست با ابزارهای بازدارنده مانع احداث جاده شود

نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه هر نوع ساخت وساز در پارک‌های ملی خلاف قانون است، گفت: محیط زیست نباید تنها با احداث جاده در پارک‌های ملی مخالفت کند بلکه باید از با اعمال قانون مانع از راه اندازی این پروژه ها شود.

2

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از احداث جاده در پارک ملی پابند در استان مازندران، افزود: بر اساس قانون هیچ دستگاه و سازمانی نمی‌تواند اقدام به عبور جاده از پارک‌های ملی کرده و عملیات اجرایی داشته باشد مگر اینکه به تصویب هیات دولت برسد.

 

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هر نوع ساخت و ساز در پارک های ملی خلاف قانون است و بدون شک باید با متخلفان برخورد قاطعی صورت گیرد.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: عبور جاده از پارک ملی به عنوان اکوسیستم‌های خاص آسیب جدی به منابع طبیعی وارد می کند درحالی که نباید به چنین فضاهایی که تحت حفاظت قرار دارد دست اندازی شود.

 

شجاعی با بیان اینکه متاسفانه در مواردی شاهد بی توجهی ها به حفظ اکوسیستم پارک های ملی در سطح کشور هستیم، ادامه داد: این در حالی است که در کشورهای پیشرفته هیچ گاه فضای سبز را برای احداث جاده تخریب نکرده بلکه همواره در صدد حفظ آن تلاش می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه محیط زیست باید با استفاده از اهرم‌های فشار همچون اعمال قانون با متخلفان تخریب پارک های ملی برخورد کند، یادآور شد: محیط زیست نباید تنها با احداث جاده در بین پارک های ملی مخالفت کند بلکه باید با اعمال قانون مانع از راه اندازی پروژه‌هایی همچون راه سازی در پارک ملی پابند در مازندارن شود.

 

شجاعی کیاسری تاکید کرد: محیط زیست ابزارهای لازم برای جلوگیری از چنین تخلفاتی را در اختیار دارد همانگونه که این سازمان مانع از ادامه اجرای پروژه تهران – شمال شده می تواند نسبت به این خودسری ها نیز واکنش نشان دهد.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: محیط زیست دارای ابزارهای بازدارنده است و نیروهای حراست و انتظامی این سازمان می توانند به شکل جدی تری نسبت به بروز تخلفات زیست محیطی ورود جدی داشته باشد.

 

در خبرها آمده است که دستگاه های اجرایی در مازندران تلاش می‌کنند در ارتفاع ۱۸۰۰ الی ۲۰۰۰ متری در اکوسیستمی حساس و شکننده از جنگل های خزری و از همه مهمتر درون محدوده پارک ملی پابند، جاده ای را احداث کرده و نظر مثبت مجموعه محیط زیست این استان را در این زمینه جلب نمایند.

 

 

2 نظرات
  1. کیاسری متعصب می گوید

    باسلام واحترام
    فکرمی کنم دوره مجلس نهم به پایان رسیده است.

  2. عسکری می گوید

    آقا پابند مال کدوم شهرستانه؟ آقای شجاعی بهتر بود در زمان نمایندگی خود فکری به حال زباله های ساری که در منطق بکر چهاردانگه انباشته میشوند می کردند . ساعت خواب آقای شجاعی!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.