کد خبر:18521
پ
namaz-jomae

نماز جمعه چهاردانگه به امامت حجت الاسلام تیموری- ۱۱ اردیبشهت ۱۳۹۴

نماز عبادی سیاسی جمعه مورخه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ بخش چهاردانگه در شهر کیاسر، به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین تیموری امام جمعه چهاردانگه اقامه گردید.

 

به گزارش آهنگری کیاسری، خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه مورخه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ مرکز بخش چهاردانگه ، شهر کیاسر، به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین تیموری امام جمعه چهاردانگه اقامه گردید.

 

ایشان با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با بهره گیری از حدیثی از امام علی علیه السلام بیان داشتند اگر خیر و خوبی در زندگی می خواهی همه در سایه تقوی و پرهیزگاری است همچنان که مولا می فرماید شما را سفارش می کنم به پرهیزگاری زیرا تقوی همه ی خیر را جمع کرده است.

 

امام جمعه محترم در ادامه ی سلسله مباحث خود بیان داشت: می خواهیم از قرآن و احادیث بهره بگیریم که اهل بهشت چه کسانی هستند، آن ها که اهل ایمان و عمل صالح باشند اهل بهشت هستند ، همچنانکه قرآن می فرماید بشارت و مژده بده کسانی که ایمان آوردند بر آن ها بهشت ها باشد، اهل تقوی دسته دسته به سوی بهشت می روند، بهشت مال کسانی است که عمل صالح دارند.

 

خطیب جمعه چهاردانگه در ادامه روز جهانی کار و کارگر را تبریک گفته و افزود: اسلام برای کار و کارگر اهمیت و ارزش بالایی قائل است، هر جامعه ای که اهل کار نباشند خاطر جمع آن ملت و جامعه رو به فنا و سقوط هستند با تن پروری و کسالت و بیکاری هرگز انسان ها به جایی نمی رسند همچنان که رهبر عظیم الشان انقلاب سفارش می کنند به اقتصاد مقاومتی و تولید ، یعنی مردم با دسترنج خود کسب حلال کنند و محتاج بیگانگان نباشیم.

 

حاج آقا تیموری ادامه داد: روز ۱۲ اردیبهشت آغاز ایام البیض و اعتکاف و میلاد حضرت علی علیه السلام و روز معلم است: اعتکاف روح و جان را صفا می دهد، پیامبر فرمود: هر کس یک روز اعتکاف کند خداوند بین معتکف و آتش جهنم سه خندق فاصله می اندازد فاصله ای که از مشرق است تا مغرب. از بزرگان می خواهیم جوانان را که در مراسم اعتکاف شرکت می کنند با سعه صدر در کنار خود پذیرش کنند.

 

امام جمعه چهاردانگه هفته معلم را به همه ی معلمان و فرهنگیان تبریک گفت و بیان داشت: معلم در پیشگاه خدا ارزشمند است، رسول گرامی اسلام فرمود سه گروه هستند که به این ها  کسی نمی تواند اهانت کند اگر کسی اهانت کند بدانید اهانت کننده منافق است: – کسی که محاسنش در اسلام سفید شد ( کسانی که به بزرگان دین اهانت کنند منافق هستند) – امام عادل (اگر کسی به امام عادل اهانت می کند بدانید اهانت کننده منافق است) – کسی که خیر و رشد و ترقی و پیشرفت را تعلیم می دهد اگر کسی به او اهانت کرد او منافق است ، درود به معلمان که فرزندان جامعه را به سوی خیر و ترقی دعوت می کنند.

 

ایشان در ادامه میلاد سراسر نور امام علی علیه السلام را تبریک گفت و افزود: به حق این روز ، به عنوان روز پدر نامگذاری شده است، در روایتی امام علی علیه السلام از رسول گرامی اسلام نقل کردند که حضرت فرمود : «  ای علی من و تو پدران این امت هستیم هر که ما را ناراضی کند لعنت خدا بر او باد ، من و تو سرور و مولای این مردم هستیم هر که از ما فاصله بگیرد لعنت خدا بر او باد، من و تو کارگزاران این مردم هستیم هرکه اجر و مزد ما را ندهد لعنت خدا بر او باد .»  ( اجر و مزد آن ها چه بود، مودت اهل بیت )، امام زمان پدر امت است، ولایت فقیه پدر امت است.

 

امام جمعه محترم با اشاره به حملات سعودی به مردم مظلوم یمن افزود: اگرچه سعودی های ابن الیهود اغلب تاسیسات زیربنایی یمن را به نابودی کشاندند اما مردم شریف یمن ایستادگی می کنند تا زیر سلطه ی آن ها نروند.

 

خطیب جمعه مرکز بخش چهاردانگه در ادامه به سخنان ارزشمند رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که آقا فرمود: حل مشکلات اقتصاد مردم و مشکلات جامعه ی کارگری در داخل و تقویت تولیدات داخل است، تولید داخلی ستون فقرات اقتصاد کشور است، همچنین در رابطه با مفاسد اقتصادی آقا فرمودند با فساد فساد گفتن فساد بر طرف نمی شود باید جلوی فساد را به معنی واقعی گرفت.

 

 

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • مصطفی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۱۰:۵۳
    0 0

    از دانشمند فرهیخته و معلم اخلاق و برکت بخش چهاردانگه کمال تشکر و قدردانی را دارم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید