کد خبر:16888
پ
Namaz-thum

نماز جمعه چهاردانگه به امامت حجت الاسلام تیموری – ۷ فروردین۱۳۹۴

اولین نماز جمعه بخش چهاردانگه در سال جدید در تاریخ ۷ فروردین ۱۳۹۴ به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین تیموری امام جمعه چهاردانگه اقامه گردید.

 

به گزارش آهنگری کیاسری، خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، اولین نماز جمعه بخش چهاردانگه در سال جدید در تاریخ ۷ فروردین ۱۳۹۴ به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین تیموری امام جمعه چهاردانگه اقامه گردید.

 

ایشان در طلیعه خطبه خود مومنین و مومنات را به تقوای الهی سفارش کردند و با بهره گیری از محضر امام علی (ع) بیان داشت: اگر انسان ها پنج ویژگی را نداشته باشند جزء صالحان خواهند بود که آن عبارت است از : بسنده کردن به نادانی خود ، حریص بودن به دنیا، بخل ورزیدن، عمل ریاکارانه و خود بزرگ بینی که اگر این ها را برطرف کنیم مشکل برطرف خواهد شد.

 

امام جمعه چهاردانگه در ادامه، بحث هفته های گذشته خود در رابطه با معاد را پی گرفت و افزود: می خواهیم بدانیم در قیامت شهود ما چه کسانی هستند و قضاوت چگونه خواهد بود، اولین شاهد خود خداست و در آیات متعدد خداوند فرموده: «من شاهدم ، خداوند از آنچه عمل می کنید آگاه است ، چگونه به خدا کفر می ورزید حال آنکه خدا شاهد است». امام علی علیه السلام می فرماید :«از معصیت خدا در خلوت ها بپرهیزید خیال نکنید کسی شما را نمی بیند». بعد از خدا پیامبران و امامان شاهد هستند ، همچنین دو ملک همراه ما هم گواهی می دهند اما شاهدی دیگری هم داریم که آن خود بدن ما می آید و شهادت می دهد ، زبان می گوید این دروغ ها را گفتم ، تهمت ها را زدم ، دست به سخن می آید و می گوید این کارها را کردم پوست بدن حتی شهادت می دهد ، ما اعتراض می کنیم ای دست ای پوست حالا می آیید علیه من شهادت می دهید ؟می گویند خدا به ما زبان داد تا این حرف ها را بزنیم در آن روز حتی زمان و زمین و مکان می آیند شهادت می دهند لذا آن روز انسان به زانو در می آید چون پرونده و شاهد محکم و قاضی هم قوی و دانا است.

 

خطیب نماز جمعه چهاردانگه در فرازی دیگر از سخنان خود با تبریک سال جدید به مردم چهاردانگه و شهر کیاسر ابراز امیدواری کرد در سایه امامت و ولایت فقیه نهایت بهره را در این سال و سال های دیگر ببریم و سال جدید همراه با عزت ، سلامتی ، عبادت و بندگی حضرت حق باشد.

 

ایشان با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب افزود: اصل نامگذاری بخاطر این است که آقا مربی و آموزگار است و هر مربی می خواهد درس و سر مشق و الگو ها را ارائه کند تا خط و مسیر ما مشخص باشد و امسال آقا نیاز دیدند که ملت و دولت هم دل و هم زبان باشند و این هم دلی زمانی ایجاد می شود که دولت جلوی فساد و رانت خواری را بگیرد و به همه ی گروه ها توجه داشته باشد که یقیناً دل ها نزدیک می شود اگر در جامعه بی عدالتی باشد هم دلی هم نخواهد بود مردم هم باید موقعیت و مشکلات را در نظر داشته باشند.

 

حاج آقا تیموری با تبیین سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی بیان داشتند وقتی عدالت و هم دلی باشد دیگر تفرقه و نفاق وجود نخواهد داشت و همه یک رنگ و یک دل خواهیم بود و جامعه ای که متحد و هم دست باشند مگر دشمن می تواند غلطی بکند، وحدت ما  کمر دشمن را می شکند و چشم آن ها را در می آورد و آن ها را ناامید می کند.

 

امام جمعه محترم در ادامه از مسئولین منطقه و شهر و بازاریان و اصناف و…  به خاطر خدمات رسانی در ایام نوروزی تقدیر کردند و با اشاره به بروز تصادف های متعدد در محور ساری ـ سمنان در این ایام که متاسفانه یکی از مصیبت ها مربوط به شهر کیاسر بوده بیان داشت: از مسئولین بلند مرتبه تقاضا داریم نگاه درست به این جاده که چندین استان را ارتباط می دهد داشته باشند و حداقل مسائل ایمنی که خط کشی وسط و حاشیه جاده است را در دستور کار خود قرار دهند که با توجه به مه گرفتگی مسیر بسیار مورد نیاز است.

 

ایشان در پایان از عملکرد مطلوب اداره آموزش و پرورش چهاردانگه جهت اسکان مسافران نوروزی تشکر کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید