کد خبر:106346
پ
مهم‌ترین-وظیفه-منتظران-ظهور،-معرفت-نسبت-به-امام-زمان-عج.jpg

مهم‌ترین وظیفه منتظران ظهور، معرفت نسبت به امام زمان (عج) است

ایسنا/مازندران معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری گفت: مهم‌ترین وظیفه منتظران معرفت و شناخت نسبت به امام زمان (عج) است و عدم توانایی ظاهری مانع درک و حضور امام عصر(عج) در جامعه ما نیست بنابراین با معرفت صحیح ایشان را ناظر بر جامعه خود بدانیم. حجت الاسلام مفید فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تبریک […]

ایسنا/مازندران معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری گفت: مهم‌ترین وظیفه منتظران معرفت و شناخت نسبت به امام زمان (عج) است و عدم توانایی ظاهری مانع درک و حضور امام عصر(عج) در جامعه ما نیست بنابراین با معرفت صحیح ایشان را ناظر بر جامعه خود بدانیم.

حجت الاسلام مفید فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت امام عصر(عج) با بیان اینکه پذیرش امامت و تبعیت از ولایت امام زمان (عج) امر خطیری است، اظهار کرد: در طول تاریخ بعد از رحلت رسول خدا (ص) با موانع و مشکلات زیادی روبه رو بودیم و سرنوشت جامعه اسلامی، تحلیل تاریخ زندگی ائمه معصومین و برخورد فاسدان حکومت اموی شاهد و گویای این امر مهم است.

وی با اشاره به اینکه ضرورت غیبت امام زمان (عج) بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) ضروری بود تا امام از گزند بد خواهان در امان باشد، تصریح کرد: بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) به مدت ۶۹ سال غیبت صغری بود که مردم با واسطه از امام هدایت می‌گرفتند و این نائب خاص تعیین شده امام عصر (عج) بوده است.

معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری خاطرنشان کرد: به تدریج و با جا افتادن فرهنگ واسطه در جامعه غیبت کبری آغاز شد و در این غیبت دستورالعمل‌ها را خود امام عصر (عج) قبل از پایان نیابت علی بن محمد سمری اعلام کرده تا مردم در زمان غیبت ایشان با چه شخصیت‌هایی ارتباط داشته باشند.

فیاضی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به تصویب رسیده و در حال اجرا است و ولایت فقیه به جای ولایت امام زمان(عج) در تداوم نیابت ایفای نقش می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر طبق دستور رسول خدا (ص) که شناخت امام زمان (عج) را وظیفه هر فردی می‌دانستند،عمل شود، یادآور شد: اینطور همه امام عصر خود را شناخته و جایگاه ایشان در منظومه خلقت را پی خواهند برد.

معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند بهترین عمل امت من در زمان غیبت، انتظار فرج و ظهور امام عصر(عج) است، بیان کرد: کسی که خود را برای اجرای برنامه‌های امام زمان (عج) آماده می‌کند در حقیقت خود، خانواده و جامعه را برای پذیرش دولت جهانی و عدم گستر او مهیا کرده است.

فیاضی تصریح کرد: مهدویت به معنای آنست که در سلسله امامت امت پس از نبوت حضرت آخرین امام از سلسه ائمه دوازده گانه حضرت مهدی (ع) است و مباحث و عقاید مربوط به ایشان و مکتب معتقد را مهدویت می‌گویند.

وی یادآور شد: به دستور امام زمان ‌(عج) از طریق نماینده‌اش علمای واجد شرایط شیعه به طور معمول نائب عام و مرجع امت هستند اما در حکومت ولی امر مسلمین فقیه جامع الشریط با شیوه تعیین شده تحت امر ولایت فقیه جامعه اسلامی را هدایت و رهبری می‌کند.

معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری با بیان اینکه آموزه‌های مهدویت بخش تکمیلی و پایانی دوران امامت ائمه معصومین است، گفت: جهان بشریت تحت حکومت واحد جهانی امام زمان (عج) مدیریت و رهبری می‌شود.

فیاضی افزود: در مجامع عمومی اعم از دانشگاه، مدارس، مساجد و مجامع مذهبی اصلی ترین مباحث باید معطوف به شناخت امامت عصر باشد و تریبون نماز جمعه وظایف سنگینی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین نظام اسلامی ما و حاکمان در این نظام باید خود را موضوع تحقق دعای اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فی دَوْلَةٍ کَریمَةٍ : تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَاَهْلَهُ ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ ، وَتَجْعَلُنا فیها مِنَ الدُّعاةِ اِلی طاعَتِکَ ، وَالْقادَةِ اِلی سَبیلِکَ بدانند، اظهار کرد: در عمل باید به‌گونه‌ای باشند که الگو برای تمام جوامع حق طلب بشری قرار گرفته و رهبری و قیادت وسیادت راه رهجویان  پیام الهی را عهده دار باشند و این  مسئولیتی سنگین و خطیر است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194