کد خبر:105099
پ
طرح-تعطیلی-پنجشنبه-در-استان‌ها-به-صحن-علنی-مجلس-می‌رود.jpg

طرح تعطیلی پنجشنبه در استان‌ها به صحن علنی مجلس می‌رود

علی اصغر یوسف نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم طرح را در نوبت ارائه به صحن علنی قرار داده و بزودی برای تصویب در اختیار نمایندگان قرار گیرد.نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود در مورد مخالفت دولت با تعطیلی پنج شنبه ها […]

علی اصغر یوسف نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم طرح را در نوبت ارائه به صحن علنی قرار داده و بزودی برای تصویب در اختیار نمایندگان قرار گیرد.
نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود در مورد مخالفت دولت با تعطیلی پنج شنبه ها در مراکز اداری استان گفت : به هر حال دولت نظر خودش را همانند بسیاری از طرح ها و لوایح دیگری که در مجلس شورای اسلامی مطرح می شود، ارائه داد و از لحاظ قانونی این مجلس شورای اسلامی است که حرف آخر را در ارتباط با تصویب قانون می زند.
یوسف نژاد افزود : در صورت تصویب این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، مراحل قانونی دیگر برای اجرایی شدن این قانون پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد : این طرح برای دولت به دلیل  سرشکن شدن ساعات کاری پنجشنبه در سایر روزهای غیر تعطیل هفته ، بار مالی را به دنبال نخواهد داشت و به نظر می رسد مزایای دیگری بر این کار مرتبط است که نمایندگان در طرح پیش بینی کردند.
این عضو هیات رئیسه مجلس یکی از دلایل طرح چنین مساله ای در مجلس شورای اسلامی را تعطیل بودن روز پنجشنبه در پایتخت بیان کرد و گفت : در حال حاضر روز پنجشنبه تمام وزارتخانه ها، سازمان و دستگاههای دولتی و حتی غیر دولتی در پایتخت تعطیل هستند و هر گونه پیگیری کارهای اداری از سوی استان ها نیز در این روز متوقف می شود.
وی اضافه کرد : علاوه بر این ، در مراکز استان ها برخی از شرکت های خدماتی مانند شرکت های وابسته به وزارت نیرو ( آب، برق) وزارت نفت( گاز ) و مخابرات تعطیل هستند و این روند نوعی تبعیض در دستگاههای دولتی و کارمندان محسوب می شود که با اجرایی شدن این طرح برچیده می شود.
یوسف نژاد مزیت دیگر این طرح را از نگاه مجلسی ها صرفه جویی در مصرف انرژی و ارتقاء راندمان کاری بیان کرد و اظهار داشت : به هر حال زمانی که ساعات کاری پنج شنبه ها در طول هفته سرشکن می شود، ساعات کاری ادارات در طول هفته نیز افزایش خواهد یافت و این روند ارتقاء بهره وری و راندمان کاری ادارات و دستگاههای دولتی در استان ها را به دنبال خواهد داشت.
وی اضافه کرد : همچنین کارمندان دولت زمان بیشتری را در طول هفته برای حضور در منزل و خانواده در اختیار دارند تا بتوانند به تفریحات سالم بپردازند .

یوسف نژاد با اظهار این که نمایندگان مجلس با بررسی کامل مزیت ها ، این طرح را مطرح و حتی در کمیسیون نیز کارهای کارشناسی خوبی بر روی آن انجام شده است ، گفت : پیش بینی می شود که با ارائه طرح در صحن علنی اکثریت نمایندگان با آن موافقت کنند و در صورت تصویب نیز دولت موظف به اجراست.
طرح تعطیلی پنج شنبه ها در مراکز استان ها و شهرستان های کشور به منظور آنچه که هماهنگی و وحدت رویه اداری سطح کشور با پایتخت که این روز را در تعطیلی به سر می برد، تهیه و ارائه شده است.

پیش از این دولت با تعطیلی پنج شنبه ها در مراکز استان های کشور مخالفت کرده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194