پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

شهیدشیرودی نام مازندران را بربلندای قله های شهادت طنین انداز کرد

0

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت امیر سرلشکر خلبان شهید علی اکبر شیرودی در پیامی عنوان کرد: شهادت، رهایی بشر برای رسیدن به سرچشمه نور ومعرفت و دلدادگی برای عشق به وصال یار است که در زیباترین شکل جهاد با نثار جان در راه امنیت ودفاع ارزشهای انسانی رقم می‌خورد.

وی در این پیام آورده است: شهادتی که چراغ هدایت خطه های مختلف ایران اسلامی را روشنایی بخشید و در سایه سار این نور معرفتی و خدایی، دل‌های مردمان مؤمن را به هم پیوند داد و بر تحکیم حفظ ارزش‌ها و باورهای الهی گونه مردم قوت داد.

آیت الله لائینی ادامه داد: خطه ولایت مدار استان مازندران نیز قطعه درخشانی از سرزمین رشادت‌های شهدای والا مقامی همچون شهید علی اکبر شیرودی، نامدارترین خلبان تیزپرواز جهان است که نام دیار علویان را بر بلندای قله‌های رفیع ایثار و شهادت، طنین انداز کرد.

امام جمعه در این پیام تصریح کرد: خاطره مجاهدت و جانفشانی‌های شهید بزرگوار شیرودی، این رادمرد عرصه جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در هنگامه جنگ تحمیلی با انجام پروازهای حماسه‌آفرین و رشادت‌هایشان تا همیشه تاریخ موجب مباهات و افتخار ایران اسلامی به ویژه برای این دیار شهید پرور شد و حماسه بی بدیل او در حفظ و نگهداشت مرزهای زمینی و هوایی ایران اسلامی همچنان بر کالبد جان ونفس مردم مازندران به یادگار و ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: حماسه عظیم و نام و اخلاق علی اکبر گونه شهید شیرودی در کنار نام سرداران، رزمندگان و پاکبازان غیور مازندران در عرصه پیکار هشت سال جنگ تحمیلی، نام تیز پرواز آسمان ایران اسلامی، به عنوان امیر سرلشکر آسمان جبهه‌های ایران بر تارک صحیفه دفاع مقدس چون خورشید تابان و نور درخشان ساطع است.

آیت الله لائینی در ادامه آورده است: اطاعت پذیری وولایتمداری، تداوم بر اقامه نماز اول وقت و عدالت خواهی شهید شیرودی، این شیرمرد و پاسبان، مرزهای زمینی و هوایی موجب شد تا حماسه و رشادت او در تاریخ ایران اسلامی آوازه عام و خاص شود به نحوی که وقتی خبر شهادت شهید شیرودی را به حضرت امام رساندند، یک ربع به فکر فرو رفتند. و در مورد شهدات ایشان فرمودند: خدااو آمرزیده است. شهید علی اکبرشیرودی در همان مدت کوتاه حضور در دفاع مقدس، توانست رکورد یکی از بالاترین پروازهای جنگ با بالگرد کبرا را در دنیا به نام خودش ثبت کند.

اینک در سی و نهمین سالروز شهادت علی اکبر و شیرمرد آسمانهای دوران دفاع مقدس مردی از تبارو جان نثاران دیار علویان، نام و یاد اورا گرامی می‌داریم و به پاس رشادت و ایثار و شهادت امیر سر لشکرخلبان علی اکبر شیرودی این سرباز به حق ولایت و انقلاب برترین مراتب اخلاص قلبی و امتنان باطنی خود را محضر مردم ولایی، خطه شیرمردان، مازندران، خانواده‌های معزز شهدا، تقدیم کرده و امیدوارم همه ما همواره به عنوان ادامه دهندگان راه برکت شهدا و تبعیت از فرامین مطاع فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز موجبات اعتلای روز افزون ایران اسلامی باشیم.

کد خبر 4911308
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.