پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

زمزمه یامهدی (عج) آخرین نفس‌های برادران مطهری‌منش بود

پس از شهادت، دو برادرم را به خواب دیدم که چگونه به شهادت رسیدند؛ آنها با زمزمه «یامهدی (عج)» جام شهادت را سر کشیدند.

2

 

پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از فارس، سیدتقی مطهری‌منش، رزمنده دوران دفاع مقدس و برادر شهیدان «سیدقربان و سیدرمضان» اهل روستای مالخواست چهاردانگه ساری هستند، البته برادر دیگر سیداصغر مطهری‌منش نیز در سال‌های دفاع مقدس در جبهه حضور داشت.

MOTAHARI MANESH

مطهری‌منش ، با بیان اینکه تمامی روزهای جبهه سراسر خاطره است، اظهار کرد: زمانی‌که برادرانم شهید شدند، به ما خبر دادند که مجروح شدند ولی من اطلاع داشتم که برای مجروح‌شدن به کسی اطلاع نمی‌دهند بلکه به شهادت رسیدند.

 

وی اضافه کرد: پس از شهادت، دو برادرم را به خواب دیدم که چگونه به شهادت رسیدند؛ آنها با زمزمه «یامهدی (عج)» جام شهادت را سر کشیدند که بعدها هم‌رزمانشان نیز این موضوع را تایید کردند.

 

این رزمنده ادامه داد: زمانی که در منطقه غرب در قالب گروه تفحص به‌منظور جست‌وجوی پیکر شهدا مشغول بودیم، منطقه‌ای بود که درخواست شد آنجا را جست‌وجو نکنیم، هنگام غروب به‌دلیل کنجکاوی با سه دستگاه بیل مکانیکی مشغول به‌کار شدیم که موفق شدیم پیکر یک شهید را پیدا کنیم، به‌دلیل نبود هیچ نشانه‌ای نمی‌دانستیم ایرانی یا عراقی است که طی تماس با قرارگاه مشخص شد که این پیکر شهدای ایرانی است.

 

مطهری‎منش تصریح کرد: پیکر شهید سالم بود، مهمات به کمر، پوتین به پا و کلاه بر سر داشت، طی این تفحص موفق شدیم پیکر چهار شهید که از رزمندگان تیپ امیرالمومنین (ع) بودند را شناسایی و تحویل عراق دهیم تا در هنگام تبادل و صورت جلسه پیکر شهدا را به ما تحویل دهند.

 

وی یادآور شد: برای عملیات والفجر چهار به غرب کشور، منطقه پنجوین اعزام شدیم، مدت سه ماه از حضور ما در این منطقه می‌گذشت که عملیات آغاز شد و به موفقیت رسیدیم، ناگهان عراق دوباره پاتک کرد و بسیاری از رزمندگان ایرانی به شهادت رسیدند.

 

مطهری‌منش گفت: موضوعی که در این عملیات جالب توجه بود، این بود که پس از شهادت رزمندگان، بوی عطر خوش، فضا را پر کرده بود.

 

2 نظرات
  1. امیر کیاسری می گوید

    بر روح بلندو آسمانی شهیدان صلوات

  2. احمدی می گوید

    روحشان شاد و یادشان گرامی باد، خدا رحمت کند روح پاک و ملکوتی کربلایی میرباقر و همسرگرامی اش را که چنین فرزندانی تربیت و تقدیم این نظام و مملکت اسلامی کرده اند، همه ی ما باید بدانیم که ارامش امروز ما در این دنیای پر آشوب مدیون خون چنین عزیزانی هستیم که از دورترین و محرومترین روستا عاشقانه به جبهه های جنگ تحمیلی اعزام شده اند و جان عزیزشان را تقدیم آسایش این ملت کرده اند. یاد این همرزمان بسیجیمان گرامی باد.
    اسحاقعلی از مشهدمقدس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.