پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ریزش شیرابه‌های زباله عامل حوادث در جاده ساری به کیاسر

ریزش شیرابه‌های زباله در مسیر جاده ساری به کیاسر و نقص جاده‌ای عامل بروز سانحه روز گذشته جاده ساری به سمنان اعلام شد.

1

 

به گزارش پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، به نقل از خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته در اثر واژگونی کامیون بر روی یک دستگاه وانت‌بار در جاده ساری به سمنان این محور بین‌المللی به مدت حدود دو ساعت بسته شد.

 

در اثر این سانحه چهار نفر زخمی شدند و به مدت دو ساعت جاده اصلی ساری به سمنان مسدود بود، به دلیل شدت وقوع حادثه امکان نجات مصدومان از مهلکه به آسانی وجود نداشت، افرادی که در محل حادثه بودند از آتش‌شانی شهرستان ساری برای جداسازی مصدومان از آهن‌پاره‌ها درخواست کمک کردند.

 

با حضور ماشین‌ آتش‌نشانی مصدومان سانحه احساس می‌کردند که از این مهلکه نجات پیدا کردند، اما وقتی اپراتور ماشین آتش‌نشان اعلام کرد که امکان بلند کردن کامیون از روی وانت وجود ندارد، دوباره دلهره و نگرانی از وقوع سانحه در محل حادثه افراد اطراف را به چاره‌اندیشی وادار کرد و از ماشین جرثقیل پیشرفته درخواست کمک شد.

 

از محل وقوع سانحه تا شهرستان ساری حدود 100 کیلومتر فاصله است.

 

پرسنل امداد و نجات و هلال احمر با وجود اینکه در صحنه حضور یافته بودند به دلیل بافته شدن کامیون و وانت با همدیگر اقدامات تاثیرگذاری نمی‌توانستند انجام دهند.

 

ترافیک شدید در این مسیر نیز امکان حضور به موقع پلیس در منطقه را با مشکل مواجه کرده بود.

 

از زمان وقوع حادثه تا رسیدن وسایل امداد و نجات برای حادثه دید‌گان حدود دو ساعت طول کشید و در این دو ساعت دلهره‌آور مصدومان حادثه در زیر خروارها آهن کامیون و وانت محبوس شدند و مردم اطراف نیز تنها فقط نظاره‌گر این موضوع بودند.

 

بالاخره در ساعت 21 و 12 دقیقه اعلام شد که مجروحان حادثه از مهلکه نجات یافتند و این سانحه وحشتناک تلفات جانی نداشت.

 

اسفندیار غلامی کارشناس پلیس راه که در محل حادثه حضور یافت علت تاخیر پلیس را ناشی از ترافیک ایجاد شده اعلام کرد و گفت: حادثه در 35 کیلومتری محل قرارگاه پلیس رخ داد و ترافیک در این محور پس از وقوع حادثه سنگین بود.

 

وی با اشاره به تردد ماشین زباله در این مسیر گفت: تصادفات بسیار متعدد این مسیر بی‌تاثیر از ریزش زباله‌های شهرستان ساری نیست.

 

غلامی افزود: به دلیل شیب تند این مسیر و نداشتن شانه خالی و نقص جاده‌ای تصادفات زیادی در این مسیر رخ می‌دهد.

 

غلامی خاطرنشان کرد: با کوچک‌ترین بارش باران در این مسیر ماشین‌ها سُر می‌خورند و به مسیر مخالف منحرف می‌شوند.

 

وی بیان داشت: در همین نقطه حدود یک ماه پیش نیز شاهد تصادف منجر به فوت بودیم، نقص جاده‌ای در این مسیر به شدت احساس می‌شود.

 

اما بخشدار منطقه چهاردانگه ساری نیز از وقوع چندین تصادف خطرناک در مسیر ساری به کیاسر در روز گذشته خبر داد و گفت: از صبح روز گذشته چندین فقره تصادف در این محور گزارش شد.

 

اسماعیل امینی ریزش شیرابه‌های زباله در این مسیر را یکی از دلایل اصلی وقوع سانحه عنوان کرد و گفت: گلایه‌های مردمی از ریزش شیرابه‌های زباله در این مسیر به شدت زیاد است.

1 نظر
  1. سعید می گوید

    نمایندگان محترم ساری در مجلس پیگیر جاده خطرناک کیاسر که توریستی هم می باشد، باشند. آيا جا ندارد تا یک کیوسک راهنمایی رانندگی و یک سازمان آتش نشانی در آنجا سر و سامان بگیرد و از خود افراد بومی منطقه برای آنجا استفاده شود؟
    ضمن تقدیر و تشکر از نمایندگان مجلس، این کار از ابتدایی ترین اصول پیشگیری از حوادث و سوانح در این محور است. امیدوارم این طرح به گوش مسئولین اعم از بخشدار، شهردار و نمایندگان آن دیار برسد. با تشکر از شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.