پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

روند ابتلای به کرونا در مازندران کاهشی است

0

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان عصر شنبه در نشست مجمع نمایندگان استان از همراهی نمایندگان استان در ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا تقدیر کرد و افزود: مشارکت و همدلی نمایندگان استان برای توسعه استان و پیگیری ملی، پشتوانه ارزشمندی برای استانداری مازندران بوده است.

حسین زادگان، افزود: مازندران جزو اولین استان‌های کشور بود که درگیر کرونا شد و این در حالی بود که کشور و استان هنوز آمادگی مقابله را نداشت و در مدیریت کرونا علاوه برمدیریت مراکز درمانی و آمادگی بیمارستانی، تلاش کردیم تا زنجیره انتقال را کم کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه فرآیند مبتلایان به کرونا در استان روند کاهشی دارد و میزان بستری‌ها کم شده است، اظهار داشت: این موضوع به معنی پایان کرونا نیست و مدیریت برای مهار این بیماری همچنان با جدیت باید دنبال شود.

حسین زادگان افزود: با وجود وابستگی اقتصاد استان به گردشگری با همراهی مردم مانع سفر و اقامت شدیم وثبات ایجاد شده در صورت رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کارآمد خواهد بود.

وی از نمایندگان مجلس خواست تا روند تصویب منطقه آزاد در مازندران را شتاب بخشند تا مردم استان هرچه زودتر از این مزیت بهره مند شوند.

استاندار مازندران در ادامه به نمایندگان منتخب تبریک گفت و افزود: به زودی در نشستی مشترک با نمایندگان منتخب به بررسی الویت‌های توسعه استان خواهیم پرداخت.

علی محمد شاعری، دبیر مجمع نمایندگان استان ضمن قدردانی ازهمت مردم و مسئولان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خواستار تداوم این همدلی برای حفظ محیط زیست شد و افزود: کرونا محصول بی توجهی و بی مهری به طبیعت و محیط زیست است و باید یاد بگیریم در ابعاد جهانی به طبیعت احترام بگذاریم.

شاعری از تلاش‌های استاندار مازندران برای مدیریت درست در ستاد استانی کرونا و تحقق طرح فاصله گذاری اجتماعی که پیشتاز آن بود قدردانی کرد.

کد خبر 4897868
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.