کد خبر:104755
پ
خودروهای-لوکس-توقیفی-در-بندر-نوشهر-بزودی-تعیین-تکلیف-می‌شود.jpg

خودروهای لوکس توقیفی در بندر نوشهر بزودی تعیین تکلیف می‌شود

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مازندران به خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود با دستور معاون اول رئیس جمهوری بزودی وضعیت خودروهای لوکس توقیفی در بندر نوشهر در غرب این استان تعیین تکلیف شود.براساس مجوزی که در سال ۸۸ از سوی دولت وقت برای […]

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مازندران به خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود با دستور معاون اول رئیس جمهوری بزودی وضعیت خودروهای لوکس توقیفی در بندر نوشهر در غرب این استان تعیین تکلیف شود.
براساس مجوزی که در سال ۸۸ از سوی دولت وقت برای واردات خودرو خارجی از طریق بندر نوشهر صادر شد، حدود ۷۰۰ دستگاه خودرو لوکس شامل بنز، آزارا، پورشه و چند دستگاه خودرو دیگر روز دنیا تا سال ۹۲ وارد این بندر در غرب استان شد.
به دلیل آنچه که عدم پرداخت مالیات  ۱۸۰ میلیارد ریالی این خودروهای وارداتی که با کارت بازرگانی اجاره ای یک بانوی بوشهری وارد  این بندر شمال کشور شده بود، گمرک اجازه ترخیص ۱۰دستگاه از این خودروها را که شامل ۴ دستگاه پورشه، ۴ دستگاه بنز و دو دستگاه آزارا را نداد.
با وجود گذشت حدود یک دهه همچنان این خودروهای گران قیمت خارجی در پارکنیگ بندر نوشهر در مازندران بلاتکلیف قرار دارند.
استاندار مازندران که حدود ۹ ماه قبل به این سمت منصوب شد در تازه ترین اقدام برای رفع گره گشایی این مشکل و جلوگیری از بین رفتن سرمایه ملی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری خواهان تعیین تکلیف این خودروها شد.
ترخیص نهاده های دامی بندر امیرآباد در انتظار دستور معاون اول 
استاندارمازندران در مورد دپو حدود ۵۰۰ هزارتن نهاده های دامی در بنادر استان به خصوص بندرامیرآباد گفت : این نهاده های دامی به دلیل عدم پرداخت حقوق گمرکی تاکنون اجازه ترخیص برای آنها صادر نشده است.
حسین زادگان افزود : در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری خواهان تعیین تکلیف این نهاده های دامی دپویی در بنادر استان مازندران شدیم که به نظر می رسد بزودی با دستور دکتر جهانگیری نسبت به تعیین تکلیف این نهاده ها نیز اقدام می شود.
مازندران حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مرغداری  سالانه با تولید ۲۰۰ هزار تن گوشت سفید ، ۱۱ درصد از نیاز کشور به این مواد پروتینی را بر عهده دارد که برای نیاز مرغ و حدود سه میلیون دام سبک و سنگین اقدام به واردات  ۷۰۰ هزار تن نهاده های دامی از کشورهای حاشیه دریای خزر کرد.
این نهاده ها که از سوی شرکت پشتیبانی امور دام و غله و بازرگانی دولتی استان وارد شد، به دلیل اینکه مدیریت شرکت پشتیبانی در پرداخت حقوق گمرکی با مشکل مواجه شد حدود ۵۰۰ هزار تن همچنان اجازه ترخیص نگرفت که بخش زیادی از این نهاده ها در سیلوهای بندر امیرآباد دپو شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194