پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

حمام روستای سعیدآباد ثبت میراث فرهنگی شد

«حمام سعیدآباد» در بخش چهاردانگه شهرستان ساری به شماره ۳۳۴۸۴ به ثبت ملی رسید.

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌های جداگانه به استاندار مازندران مراتب ثبت ملی هفت اثر فرهنگی‌تاریخی ابلاغ کرد.

اثر فرهنگی تاریخی «خانه زمانی فریدون‌کنار» واقع در استان مازندران، شهرستان فریدون‌کنار، بخش مرکزی، شهر فریدون‌کنار، خیابان شهید زمانی، جنب پل فلزی، خانه زمانی پس از تشریفات قانونی لازم به شماره ۳۳۴۵۹ امروز در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این وزارت ممکن خواهد بود.

همچنین شش اثر فرهنگی‌تاریخی دیگر شامل «ساختمان راهداری سیاه‌بیشه» در شهرستان چالوس به شماره ۳۳۴۶۰، «بنا‌های تاریخی اداره شیلات بابلسر (بنا‌های ۱ تا ۴) به شماره ۳۳۴۶۱، «زاغه مهمات و سنگر مکارود» در شهرستان چالوس،   به شماره ۳۳۴۶۲، «خانه صادقیان» در شهرستان ساری به شماره ۳۳۴۶۳، «کارخانه گونی‌بافی (میراث صنعتی)» در شهرستان قائم شهر به شماره ۳۳۴۸۳،   و «حمام سعیدآباد» در بخش چهاردانگه شهرستان ساری به شماره ۳۳۴۸۴ به ثبت ملی رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.