پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

جمع‌آوری ۱۷ هزار لاشه پرنده طی ۲۹ روز در میانکاله و خلیج گرگان

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، ۲۹ روز است سکوت بر بهشت پرندگان حکمفرماست و صدای تلاش‌های محیط‌بانان برای جمع‌آوری پرندگان در تمام میانکاله پیچیده است.

طی ۲۹ روز گذشته کماکان جمع‌آوری لاشه‌های پرندگان در طبیعت میانکاله ادامه دارد و حتی در روزهای سرد و یخی زمستانی نیز تکاپوی محیط‌بانان متوقف نشده است.

براساس اطلاعیه شماره ۲۷ درباره تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی روز پنج‌شنبه هفتم اسفند ماه ۹۹  نیز با اعزام اکیپ‌های از محیط‌بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گلوگاه و اداره کل انجام که ۹۴۶ قطعه پرنده مهاجر آبزی از گونه‌های چنگر معمولی، فلامینگو، مرغابی، کشیم و کاکایی تلف شده از سطح ساحل جمع آوری و دفن بهداشتی شدند.

گفتنی است طی ۲۹ روز گذشته مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان به عدد ۱۶ هزار و ۸۷۴ قطعه رسیده است.

عملیات جمع‌آوری لاشه پرندگان تلف شده توسط چندین گروه با استفاده از قایق، تراکسور و تراکتور و همچنین به‌صورت قایق در ضلع شرقی و جنوبی در داخل تالاب و خلیج انجام شد.

همچنین در عملیات امروز ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان بندرگز و بندر ترکمن نیز حضور داشتند.

 /۸۶۰۳۴/ج/یلینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.