کد خبر:131286
پ
۱۳۹۹۰۶۳۱۰۰۰۱۵۳_Test_PhotoN.jpg

بستری ۴۴۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های مازندران

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، هشتمین ماه از شیوع ویروس کرونا با وضعیت قرمز کرونا در مازندران سپری می‌شود. مازندران طی سه ماه گذشته وضعیت نگران‌کننده‌ای را تجربه کرده و حضور مسافران در پایان هفته‌ها این وضعیت را بدتر کرده است. درجالی شاهد تداوم وضعیت قرمز کرونایی در استان مازندران […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، هشتمین ماه از شیوع ویروس کرونا با وضعیت قرمز کرونا در مازندران سپری می‌شود.

مازندران طی سه ماه گذشته وضعیت نگران‌کننده‌ای را تجربه کرده و حضور مسافران در پایان هفته‌ها این وضعیت را بدتر کرده است.

درجالی شاهد تداوم وضعیت قرمز کرونایی در استان مازندران هستیم که توصیه‌ها در ارتباط با استفاده از ماسک و همچنین پرهیز از سفرهای غیرضروری جدی گرفته نمی‌شود.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۷  بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۶۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۲۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.
موسوی گفت: مرگ سه تن با تشخیص قطعی کووید ۱۹ تایید شده است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار جدید بستری و ۲۱ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۵۷ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۴۴۵ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

گفتنی است، سیما سادات لاری معاون وزیر و سخنگوی وزارت بهداشت در نشست ستاد مقابله با کرونا استان مازندران در ساری، مدیریت مقابله با کرونا در مازندران را خوب ارزیابی کرد و افزود: هنگام بروز هر دو موج بیماری کرونا در استان خوشبختانه به دلیل حضور مدیریت توانمند در دانشگاه های علوم پزشکی استان ، تلاش کادر بهداشت و درمان و توجه جدی و همه جانبه استاندار محترم به همه ابعاد نظارتی این بیماری و غربالگری بسیار عالی که در سطح استان انجام شد این بیماری بسیار عالی مدیریت گردید به طوری که هر دو پیک ویروس با کمترین آسیب کنترل شد.

 وی با انتقاد از ماسک نزدن برخی مازندرانی‌ها در اماکن و واحدهای تجاری و صنفی، میانگین استفاده از ماسک در استان را پایین‌تر از میانگین کشوری دانست و بر تشدید مراقبت‌ها و مجازات متخلفان بهداشتی تاکید کرد.

 لاری با اشاره به آمار فوت ۱۰درصدی مبتلایان به کرونا در کشور گفت: با وجود اینکه از هر ۱۰۰مبتلا ۱۰ نفر فوت می‌کنند، ولی مدیریت خوب در مازندران موجب شد آمار فوتی‌ها ۸ به ازای هر ۱۰۰ نفر باشد.

 /۸۶۰۳۴/ع


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید